NHL: Pingvini posle produžetka do 2:0

Getty Images Sport, Jim McIsaac

Pitsburg Pingvinsi poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji NHL, pošto su posle produžetka savladali San Hoze sa 2:1

Iako obe ekipe važe za napadačke, prvi gol je viđen tek u 29. minutu, kada je Fil Kesel krunisao odličnu akciju junaka prošlog meča Nika Bonina i Karla Hejgelina. Domaći navijači su gotovo bili uvereni da već imaju ozbiljan kapital pred selidbu serije u Kaliforniju, ali četiri minuta pre kraja Džastin Braun donosi Šarksima rezultatski egal i meč odlazi u produžetak.

Ipak, prepun Konsol Enerdži Centar nije čekao previše vremena, svega dva minuta i 35 sekundi, da ljubimci domaće publike, tačnije Konor Širi, zatrese mrežu, na asistenciju Krisa Litenga i Sidnija Krozbija i donese kapitalnih 2:0 u velikom finalu.

Treća utakmica igra se u San Hozeu u noći subote na nedelju. Igra se na četiri pobede, a samo se četiri puta desilo da tim koji je gubio sa 2:0 u finalu na kraju slavi. Zanimljivo, poslednji put je to učinio Pitsburg 2009.