EP: Srbija se vraća kući!

Ostali sportovi 19. jan 201619:54 > 19:56
RSS

Stigao je trenutak odluke. Da li puleni Dejana Perića mogu u drugu fazu takmičenja? Da li mogu da nastave sa borbom za mesto na Olimpijske igre, ili će kao i rukometašice završiti sa snovima?

Stigao je trenutak odluke. Da li puleni Dejana Perića mogu u drugu fazu takmičenja? Da li mogu da nastave sa borbom za mesto na Olimpijske igre, ili će kao i rukometašice završiti sa snovima. Rival je bila Makedonija, a pobedam imperativ, posle nesrećnog poraza od Poljske i očekivano ubedljivog od Francuske. Posle velike borbe meč je završen rezultatom 27:27. Odnosno, pobedila je Makedonija. Srbija ide kući, a Mekedonci sanjaju plasman na Olimpijske igre.

Prvo poluvreme donelo je ono što se i očekivalo. Veliku tenziju, veliku bobru na parketu. Darko Stanić je branio fenomenalno. Skinuo je da sedmerva Kirilu Lazarovu, a sudije su se baš trudile da pomognu Makedoncima u ovom periodu igre. S druge strane, Srbija je imala mnogo problema u napadu. Solo partiturama Nikčević, Zelenović i Nenadić su dva puta doneli Srbiji dva gola viša. Na kraju odličnih 13:13. Zašto odličnih? Zato što je Makedonija u samoj završnici prvog poluvrmena vodila sa dva gola razlike. Nenadić i Šešum su postigli po tri, a Nikčević dva gola.

U nastavku se igralo po principu gol za gol. Nenadić je stigao do sedam golova, Šešum i Nikčević do pet, ali prednosti na strani Srbije nije bilo. U samoj završnici, nekih desetak minuta pre kraja, selektor Perić je zatražio tajm aut. Poručio je igračima koje vodi sledeće:

„Dajte sve od sebe. Hoću da se pobijete. Hoću da se borite do poslednjih atoma snage. Ova pobeda nas ostavlja u borbi za Olimpijske igre. Ne obazirite se na suđenje. Idemo do kraja iz sve snage“ poručio je Perić.

Ne može se momcima iz Srbije mnogo toga zameriti. Zaista su se borili iz sve snage, ali borili su se i Makedonci. Na nešto više od pet minuta pre kraja na semaforu je pisalo 24:24. Pogodio je Šešum. Bio je to njegov šesti gol. Nedugo zatim, ponovo je pogodio Šešum. Srbija je vodila sa 26:25. Ima li  odbrane? Ima, prekršaj u napadu. Na žalost ista slika sa druge strane, a pobeda je bila jako blizu. Vreme je radilo za Srbiju, ali trebala je odbrana.  Srbija je ostala sa igračem manje na nekih 40 sekundi do kraja. Stoilov je pogodio za 26:26.

Srbiji je ostalo malo vremena za plasman u drugu fazu. Pobeda je bila jedino rešenje, Makedonija je zbog bolje gol razlike išla dalje u slučaju nerešenog rezultata. Perić je zatražio tajm aut. Čekali smo poslednji napad. Đukić je pogodio za 27:26, na samo deset sekundi pre kraja. Sada samo čekali napad Makedonaca. Srbija nije uspela da se odbrani. Pogodio je Manaskov za kononačnih 27:27.

Srbija ide kući, Makedonija sanja plasman na Olimpijske igre.