Orije, Kejn i majstorija Endombelea za pobedu Totenhema

Fudbal 17. jan 202117:16 0 komentara
Tangi Endombele
Laurence Griffiths/Getty Images

Prvi meč 19. kola engleske Premijer lige doneo je meč u Šefildu između domaćeg Junajteda i gostujućeg Totenhema, a ekipa iz prestonice slavila je rezultatom 3:1 (2:0) i tako došla do četvrtog mesta tabele. Duel je obeležio prelep pogodak francuskog veziste Tangija Endombelea.

Poveo je Totenhem već u petom minuta, kada je Orije pogodio na asistenciju Sona, a do poluvremena Totenhem je uspeo da duplira prednost. U 40. minutu Hari Kejn je sjajnim preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio donji desni ugao gola golmana Remzdejla, pa je Totenhem na poluvreme otišao sa vođstvom od 2:0.

U nastavku je Šefild Junajted uspeo da smanji pogotkom Dejvida Mekgoldrika, koji je bio najviši u skoku, ali je na drugoj strani ubrzo konačnih 3:1 postavio Tangi Endombele fantastičnim golom – lob-pas Bergvajna pretvorio je u lob udarac preko glave, koji je savršeno plasirao tako da matira golmana Remzdejla po treći put na meču.

Totenhem sada ima 33 boda i nalazi se na četvrtom mestu tabele sa jednakim brojem osovojenih bodova kao Liverpul, ali „Pevci“ imaju i meč više. U sledećem kolu Totenhem će u Londonu dočekati upravo aktuelne šampione 28. januara.

Šefild je posle novog poraza i dalje „zakucan“ za dno tabele sa tek pet bodova iz prvih 19 kola, a u narednoj rundi igra protiv Mančester Junajteda na Old Trafordu.