Peko Banjaja odbranio Muđelo

Moto GP 29. maj 202215:06 > 15:06 0 komentara
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Frančesko Banjaja je osvojio Veliku nagradu Italije u Muđelu. Drugi je bio Fabio Kvartararo, a treći Aleš Espargaro. Aktuelni šampion Kvartararo je ovako uvećao prednost u generalnom plasmanu u odnosu na Espargara na devet bodova.

Za svakog italijanskog motociklistu je san da slavi na Muđelu na italijanskom motociklu. Baš je to uradio Frančesko Banjaja u nedelju na Velikoj nagradi Italije. Dominantno je trijumfovao u trci koju je počeo sa pete pozicije. Bio je pao na deveto mesto, da bi zatim počeo svoj proboj na vrh.

Na 18 krugova do kraja je Frančesko Banjaja pretekao Luku Marinija i Fabija Kvartarara. Tri kruga kasnije je vozač Dukatija pretekao Becekija koji je vodio od početka trke, a nije mogao Marko Beceki da ostane u konkurenciji sa Dukatijem na startno-ciljnom pravcu.

Nešto kasnije je i Fabio Kvartararo na startno ciljnom pravcu stigao Marka Becekija pa ga je obišao u prvoj krivini i tako ostavio iza sebe dvojicu igrača VR46 tima Marinija i Becekija. Kvartararo je do kraja trke ostao iza Banjaje i nije imao mogućnost da ga pretekne, a čini se ni da nije želeo previše da rizikuje.

Enea Bastijanini je imao pad na deset krugova do kraja i to u momentima kada je delovalo da će se umešati u borbu za podijum. Do kraja trke se Aleš Espargaro probio do treće pozicije dok je na vrhu Banjaja održavao prednost ispred Kvartarara.

Četvrto mesto je osvojio Žoan Zarko, peti je bio Marko Beceki, a u prvih deset su još bili Luka Marini, Bred Binder, Takaki Nakagami, Migel Oliveira i Mark Markes koji će posle ove trke završiti sezonu zbog operacije ruke koja sledi. Poene su osvojili još Diđanantonio, Vinjales, Martin, Aleks Markes i Džek Miler.

Sport klub

Što se tiče generalnog plasmana Kvartararo i dalje vodi sa 127 bodova dok će Aleš Espargaro ostati drugi sa 118. Razlika u odnosu na prošli vikend je sada veća za pet bodova. Treće mesto i dalje drži Enea Bastijanini sa 94 boda, a četvrti je sada Žoan Zarko sa 75.