Gardneru titula, Raul Fernandez najbrži u Valensiji

Moto GP 14. nov 202113:30 0 komentara
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Remi Gardner na Kaleksu šampion je sveta u Moto 2 šampionatu. Australijanac je na poslednjoj trci prvenstva u Valensiji osvojio deseto mesto, što mu je bilo dovoljno da dođe do pehara.

Njegov jedini rival u borbi za tron Raul Fernandez je u uzbudljivoj završnici pobedio ispred Đinanantonija. Međutim, tih 25 bodova koje je osvojio, bili su nedovoljni da bude ispred Gardnera. Na kraju je Australijanac do pehara stigao sa 311, dok je Španac imao 307 poena.

Trka je prekinuta u prvom krugu zbog pada Baldasarija, Becekija i Vjerhea, jer se izlilo ulje iz Baldasarijevog motora. Vjerhe se jedini vratio na stazu i na kraju osvojio šesto mesto. Takođe Korsi, koji je imao pol poziciju, povukao se u boks pre drugog starta.

U nastavku se razvila velika borba između Đinanantonija i Fernandeza. Raul je odlučujući korak napravio na četiri kruga pre kraja, kada je obišao Đinanantonija i stigao do trijumfa. Na najnižu stepenicu postolja popeo se Augusto Fernandez.

Od četvrtog do devetog mesta redom su se plasirali Vijeti, Kane, Vjerhe, Lous, Navaro i Šreter.