Vinjales impresivno do pola, dominacija Jamahe u Mizanu

Moto GP 12. sep 202014:49 > 14:55
Yamaha Motor Racing SRL

Vozač Jamahe Maverik Vinjales osvojio je pol poziciju pred Veliku nagradu San Marina i Riminija, sedmu trku sezone u Moto GP šampionatu.

Vinjales je do pol pozicije došao impresivnim krugom od 1:31.411 minuta i predvodio je apsolutnu dominaciju Jamahe na stazi „Marko Simončeli“.

Vozači japanske kompanije zauzeli su prve četiri startne pozicije, a Vinjalesu je najbliži bio Franko Morbideli iz Petronasa, koji je imao tri desetinke zaostatka. Njima dvojici će se u prvom startnom redu pridružiti vodeći u generalnom plasmanu Fabio Kvartararo, koji je bio sedam stotinki iza svog timskog kolege.

Sjajan rezultat Jamahe upotpuno je devetostruki svetski šampion Valentino Rosi, koji je morao da se zadovolji četvrtim mestom, četiri i po desetinke iza svog timskog kolege. Koliko je japanska kompanija bila nadmoćna u Mizanu potvrđuje i to da je Džek Miler na Pramak Dukatiju, kao najbolji među ostalima, imao zaostatak od šest i po desetinki u odnosu na Vinjalesa.

Australijanca je sledio njegov timski kolega Frančesko Banjaja, a njih dvojicu delile su samo dve hiljaditinke. Iza njih našli su se vozači Suzukija Aleks Rins i Đoan Mir, a najbolju desetoricu kompletirali su Andrea Doviciozo na Dukatiju i vozač Avintije Žoan Zarko.

Pobednik prethodne trke, za Veliku nagradu Štajerske, Migel Oliveira zauzeće tek 12. poziciju na startu, a on se isto kao i svi vozači KTM izuzetno mučio. Najbolji među vozačima austrijskog proizvođača bio je Pol Espargaro na 11. mestu, pošto je kao Portugalac morao da učestvuje u prvom delu kvalifikacija.

Najbolji među vozačima Honde bio je Takaki Nakagami, koji će biti 14. na startu, iza Aleša Espargara na Apriliji. Nakagamijev timski kolega Kal Kračlou će propustiti trku zbog povrede ruke, koja ga muči od početka sezone, a pošto je pre nekoliko dana morao na drugu operaciju.

Velika nagrada San Marina i Riminija startuje u nedelju u 14 časova i možete da je pratite na Sport Klubu 3.