Markez završio sezonu na najbolji način, još jedna pobeda

Moto GP 09. nov 201416:06 > 16:08
Getty Images

Na poslednjoj trci u Moto Gp šampionatu trijumfovao je španski vozač Mark Markez. Vozač Honde bio je najbrži na trci koja je vožena za Veliku nagradu Valensije. Ovo je Markezu rekordna 13. pobeda ove sezone.

Iako je titulu odbranio tri trke pre kraja, kao što je i najavljivao  Španac je rešio da se bori do kraja sezone. Na stazi “Rikardo Tormo” trku je završio u vremenu od 46:39.627 minuta.

Italijanski vozač Valentino Rosi zauzeo je drugo mesto, dok se na trećem mestu našao Markesov klupski kolega Dani Pedrosa.

Dominirao je Markez u svojoj zemlji, i već nakon deset krugova preuzeo vođstvo, a nakon toga niko nije uspeo da ga ugrozi. Popularni Doktor’ je u pojedinim trenucima uspevao da mu se približi, ali to nije bio dovoljno pa je vozač Honde na kraju zasluženo trijumfovao i postao rekorder po broju pobeda u jednoj sezoni, pretekavši Mika Duana i tako zaokružio sjajnu sezonu.

Razloga za slavlje ima i vozač Jamahe, Valentino Rosi koji je u ovogodišnjem šampionatu ostvario najbolji plasman još od 2009. godine, kada je osvojio svoju poslednju, devetu titulu. Italijan je pred finale sezone imao 12 bodova više od timskog kolege Horhea Lorenca, koji nije završio trku u Valensiji, pa ga je na kraju pobedio za 32 boda u borbi za naslov vicešampiona.

Naredni Moto GP šampionat startuje Velikom nagradom Katara 29. marta 2015. godine.