Majstorija Kataija: Zvezda sigurna protiv Voždovca

Sport Klub 03. mar 202217:10 0 komentara
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac sa 3:0 u 25. kolu Superlige Srbije, te su makar nakratko preuzeli lidersku poziciji na tabeli.

Ekipa Dejana Stankovića zabeležila je petu pobedu u nizu. Posle trijumfa nad večitim rivalom u prošlom kolu, crveno-beli su osvojili nova tri boda i preuzeli lidersku poziciju. Partizan od 17.05 igra protiv Mladosti na svom terenu.

Od početka su napadali crveno-beli, nizale su se šanse pred golom Voždovca. U 26. minuta se zatresla prečka. Katai je centrirao, a Milović je uklozao i lobovao svog golmana, ali je imao sreće.

Ipak, vrlo brzo su se radovali crveno-beli. U 35. minutu je šutirao Mirko Ivanić i trka, lopta je zakačila Ivezića i prevarila golmana Kurtića.

Igrala je ofanzivno u nastavku Zvezda, ali se rezultat nije menjao do kraja poluvremena.

Nastavili su crveno-beli u istom ritmu. Voždovac se trudio da dođe do svojih šansi, da igra agresivnije.

U 59. minutu duplirana je prednost Zvezde. Sjajan gol postigao je Aleksandar Katai iz slobodnog udarca, sa udaljenosti oko 25 metara.

Već u 66. minutu semafor je pokazao 3:0. Ohi je iskoristio centaršut Ivaniča, te glavom poslao loptu u mrežu rivala.

Opao je ritam igre u nastavku. Crveno-beli su bez problema priveli posao kraju i zabeležili novi trijumf.