Zvezdi još jedan derbi, sedmi uzastopni poraz Partizana

Košarka 14. mar. 202121:41 > 22:299 komentara
Izvor: KK Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde u derbiju 21. kola ABA lige, u dvorani "Aleksandar Nikolić", pobedili su Partizan rezultatom 73:64 i u 44. međusobnom duelu zabeležili 23. trijumf. Ove sezone učinak u svim takmičenjima je 3-0 za klub sa Kalemegdana.

Crveno-beli imaju učinak 16-2, dok je tim iz Humske upisao sedmi uzastopni poraz u regionalnom takmičenju i sa skorom 7-13 osmi je na tabeli.

Posle izjednačenje prve četvrtine, Zvezda je u uvodnom delu drugog perioda zaigrala mnogo bolje i serijom 13:2 u 17. minutu došla do maksimalnih 16 poena prednosti – 35:19.

Gosti iz Humske su ipak uspeli da se konsoliduju, vrate se na jednocifreni minus (37:29) i najave nešto uzbudljiviji nastavak meča.

Crno-beli su početrom trećeg perioda došli do 41:38, ali i pored velike borbe i mnogo utrošene energije nisu uspeli da zadrže priključak. Zvezda se ponovo „odlepila“ na 55:44, ali ni to nije bilo dovoljno za mirniju završnicu.

Tim iz Humske početkom poslednjeg perioda bio je na samo pet poena zaostatka (57:52), ali je Zvezda serijom 14:4 definitivno prelomila utakmicu i upisala 15. trijumf u regionalnom takmičenju.

Duop Rit je bio najefikasniji sa 15 poena, uz 7 skokova, Dejan Davidovac ga je pratio sa 14, Kori Volden je imao 12, a Ognjen Dobrić i Džordan Lojd (6as) po 10 peona. U poraženom timu Rašon Tomas je ponovo bio najbolji sa 17 poena, 14 skokova i po 3 asistencije i ukradene lopte, Nikola Janković je upisao 12 (5sk, 4as), a Ognjen Jaramaz 10.

Crveno-beli u sledećem kolu dočekuju Cibonu, a Partizan u Hali sportova „Ranko Žeravica“ igra sa Mornarom.

Meč uživo:

Davidovac je postigao prvi koš u derbiju, a odgovorio je trojkom Jaramaz – 2:3 (2. minut).

Partizan posle tri minuta ima poen prednosti – 5:4.

Lojd je pogodio prvu trojku za 7:5 u 4. minutu za domaći tim. Davidovac postiže trojku za 10:6 u 6. minutu.

Partizan je izjednačio košem najmlađeg Radovanovića – 10:10, a najiskusniji Veličković je položio loptu za 12:10 za crno-bele u 7. minutu.

Volden je pogodio treću trojku za Zvezdu koja posle prve četvrtine vodi 15:14.

Volden postiže još jednu trojku, a posle serije Zvezde 5:0 za 20:14 trener gostiju Matović tražio je tajm-aut.

Crveno-beli su u seriji 10:0 ako se računa i finiš prve četvrtine – 22:14. Nalet domaćih prekinuo je trojkom Trifunović u 13. minutu – 22:17.

Uskoković poentira u kontri za plus 9 za Zvezdu – 26:17 (14. minut).

Lojd koristi još jednu grešku crno-belih i iz kontre postiže koš, a Rit posle dva ofanzivna skoka prvi put donosi dvocifrenu prednost – 30:19 (16. minut).

Raspad Partizana u drugoj četvrtini – Dobrić psotiže trojku za 35:19 u 17. minutu. Zvezda u drugoj četvrtini vodi 20:5.

Trifunović je u sledećem napadu spektakularno zakucao preko Rita, a potom je došlo do koškanja između Tomasa i Lojda. Sudije su gledale snimak skoro pet minuta. Trifunović je dobio dva penala i smanjio na 35:21.

Veličković sa penala za 35:23, a mini-seriju gostiju prekinuo je Lojd sa dva poena sa linije slobodnih bacanja – 37:23. Tomas je vezao četiri poena za 37:27 za Zvezdu u 19. minutu. Tajm-aut za Zvezdu.

Pejdž sa penala za nastavak serije gostiju 6:0 – 37:29. Seriju prekida Volden, a Noko 20 sekundi pre odlaska na odmor dobija namernu ličnu grešku posle duela sa Jaramazom. Bek Partizana je pogodio tri od četiri penala – 41:32.

Novi penali za goste – Pejdž siguran za 41:34.

Zvezda na poluvremenu vodi 41:34. Kompletnu statistiku pogledajte OVDE.

Serija Partizana 4:0 na startu drugog poluvremena za 41:38 za Zvezdu. Dobrić odgovara 2:1 – 44:38.

Partizan je došao do 44:40, ali se Zvezda ponovo „odlepila“ serijom 5:0 na 49:40 u 23. minutu.

U 26. minutu crveno-beli posle trojke Jagodića-Kuridže vode 55:44.

Veličković deset sekundi pre kraja treće četvrtine postiže koš za 57:50, ali nije iskoristio dodatni penal.

Zvezda posle tri četvrtine vodi 57:50.

Partizan je smanjio na 57:52, ali je Volden uzvratio trojkom – 60:52 u 31. minutu. Potom i Rit posle loše reakcije igrača crno-belih poentira za plus 10 – 62:52.

Zvezda u 38. minutu ima ogromnih 72:56.

Meč je završen pobedom Crvene zvezde 73:64.