Zvezda u Madridu doživela i četvrti poraz u Evroligi

Košarka 21. okt 202222:44 7 komentara
Luka Vildosa
xAlbaxPachecox/xAgenciaxLOFx

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su i četvrti poraz u Evroligi ove sezone. U Madridu bolji je bio Real 72:56.

Nije Crvena zvezda uspela da dođe do treće pobede u poslednja četiri gostovanja u Madridu. A šansa je postojala. Real nije na nivou koji se očekuje od njega, ali šampion ABA lige i Srbije ipak nije bio na visini zadatka. Posebno u napadu.

Početak nije bio dobar po crveno-bele. Posle prve četvrtine samo 10 postignutih poena Real je vodio 25:10, a kada je na sredini druge deonice Jabusele pogodio trojku za 31:13, delovalo je da čeka katastrofa crveno-bele.

Međutim, Zvezda se probudila. Tačnije Vildosa se probudio. Posle loših nekoliko šuteva i grešaka, počeo je da radi ono što se očekuje od njega. Pogađao je trojke, krao lopte, delio asistencije i Zvezda pravi seriju 15-4 i primiče se na 35:28. Do poluvremena bilo je 39:30, što i nije bio loš rezultat s obzirom kako je Zvezda inferiorno delovala u jednom momentu u drugoj deonici.

A onda najbolji period Zvezde na utakmici. Otvaranje treće četvrtine iz snova. Sjajni Vildosa i raspucani Bentil poveli su Zvezdu do serije 12-5 i prilaska na samo koš zaostatka – 44:42. Ali onda je Jovanović izveo Vildosu da odmori, na pleju se našao Nikola Ivanović i praktično se raspala igra u napadu. Do kraja četvrtine Zvezda je postigla samo dva poena, i pred poslednju četvrtinu ušla sa -10 (54:44).

Poslednji trzaj Zvezda je napravila na tri minuta pre kraja, kada je na krilima Hasana Martina prišla na -5 (59:54). Ali onda je usledila serija Reala 10-0 za konačan krah ambicija crveno-belih i novi poraz u Evroligi.

Kod pobednika Džanan Musa je bio najefikasniji sa 13 poena, uz četiri skoka, dok su dvocifreni bili Dek sa 12 uz osam skokova, Jabusel sa 11 i Tavares sa 10 uz šest skokova. Na drugoj strani Bentil je postigao 17 poena uz pet skokova, Vildosa 10 uz četiri asistencije, a Ognjen Dobrić i Hasan Martin po osam poena.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Bajern u petak dok Real dočekuje Virtus dan ranije.