Zvezda se u Moskvi protiv CSKA držala do samog finiša, Lundberg i Šved presudili

Košarka 15. okt 202120:56 > 21:07 0 komentara
Nikola Kalinić
2021 Euroleague Basketball

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u petak u Moskvi u meču četvrtog kola Evrolige od CSKA rezultatom 78:76, iako su do samog finiša izabranici Dejana Radonjića imali aktivan rezultat protiv favorizovane ekipe Dimitrisa Itudisa.

Zvezda posle ovog poraza ima skor 2-2, dok su „Armejci“ zabeležili treći trijumf posle uvodnog poraza od milanske Olimpije.

Najefikasniji u redovima srpskog šampiona bio je Nejt Volters – američki bek imao je 16 poena (7/10 iz igre) i 3 asistencije. Pratio ga je iz igre nepogrešivi Ognjen Kuzmić sa 14 poena (7/7 iz igre) i 7 skokova. Nikola Kalinić je dodao 11 poena (4/9 iz igre), a po 10 dodali su Ognjen Dobrić (sve u prvom poluvremenu) i Nikola Ivanović.

Najzaslužniji za pobedu CSKA bili su Vil Klajburn sa 18 poena (6/17 iz igre) i 4 skoka i Aleksej Šved sa 16 poena (6/9 iz igre), 4 skoka i 5 asistencija. U ruskom timu odlično je igrao Johanes Fojtman sa 12 poena i 5 skokova, a 11 je imao Džoel Bolomboj, koji je dodao i 5 skokova.

Meč je čitavim tokom bio izuzetno rezultatski neizvestan, a Zvezda je bila ta koja je većim delom imala prednost tokom prvih 30 minuta. Imaju čime da budu zadovoljni igrači srpskog tima jer su bili veoma konkurentni i igrali već tradicionalno dobru odbranu protiv jednog od favorita za osvajanje elitnog takmičenja.

Imali su Radonjićevi igrači prednost od šest poena u drugoj četvrtini, u trećoj je posle energične serije bilo +5 za Beograđane, ali na kraju treće deonice CSKA dolazi do izjednačenja.

Klajburn je u tim trenucima igrao dobro, a prednost ruske ekipe počela je da raste i dostigla do tada makismalnih +7 za Itudisov tim u 33. minutu. Zvezda je napravila seriju 9:0, dobro je igrao Volters, ali tada sledi serija domaćih koja praktično rešava meč – nju su inicirali Šved i Lundberg.

Beogradski crveno-beli naredni meč igraće već u nedelju kod kuće protiv Cedevita Olimpije, a potom 22. oktobra u Beogradu dočekuju berlinsku Albu. CSKA narednog ponedeljka u VTB ligi gostuje Parmi u Permu, a potom u petak u moskvi igra sa Olimpijakosom u Evroligi.

Meč ste u ditrektnom prenosu mogli da pratite na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.