Zvezda nije odustajala, Barsa ipak bez drame do pobede

Košarka 18. mar 202222:44 > 22:55 1 komentar
Nikola Mirotić
Photo by Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images)

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone u gostima sa 82:70 u meču Evrolige.

Držali su se crveno-beli u prvih devet minuta, sve do rezultata 15:15, ali predvođena Kalatesom i Mirotićem, Barsa pravi seriju 11-0, seriju koju nisu mogli da prekinu ni dva Radonjićeva tajm auta.

Jasikevičusov tim bio je rastrčan, a Zvezda nemoćna, te je već sredinom druge četvrtine domaćin stvorio 21 poen prednosti.

Činilo se da je meč tada praktično rešen, ali domaći navijači u Blaugrani još su strepeli. Sa svežim Lazarevićem na parketu, te uz raspoložene Markovića i Ivanovića, Zvezda je u poslednjem periodu stigla i na -7, ali više od toga nije mogla.

Zvezdu je predvodio Ognjen Dobrić sa 17 poena (5-10 iz igre), svih 13 svojih poena Nikola Ivanović je postigao u poslednjoj četvrtini (4-9 iz igre), a Luka Mitrović imao je 9 poena (3-6 iz igre, 6sk, 2ast). Stefan Marković upisao je 7 poena (3-5 iz igre), 3 skoka i 2 ukradene lopte.

Nejt Volters imao je 4 poena (2-4 iz igre), 5 skokova i 4 asistencije, a Nikola Kalinić završio je meč sa 5 poena (2-8 iz igre), 2 asistencije i 4 izgubljene lopte.

Kod Barselone je najefikasniji bio Nikola Mirotić sa 19 poena (8-10 iz igre, 4sk), Dante Egzum postigao je 13 (5-7 iz igre), a Brendon Dejvis 12 (5-7 iz igre, 6sk). Nik Kalates zabeležio je 6 poena i 7 asistencija.

Na tabeli bez ruskih klubova, crveno-beli su trenutno osmi sa 11 pobeda i 13 poraza, dok je Barselona prva sa skorom 19-5.

Radonjićev tim u ponedeljak u ABA ligi čeka gostovanje Ciboni u Zagrebu, a narednog petka i evroligaško gostovanje Albi u Berlinu.

S druge strane, Barsu već u subotu čeka meč domaćeg prvenstva sa Gran Kanarijom, a zatim u utorak takođe sudar s Albom u Berlinu.