Zvezda deklasirala Panatinaikos pred 6.000 navijača u Pioniru

Košarka 04. nov 202119:48 > 20:42 3 komentara
Branko Lazić
Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde u osmom kolu Evrolige ubedljivo su pobedili Panatinaikos rezultatom 81:48.

Crveno-beli su u dvorani „Aleksandar Nikolić“ prekinuli seriju od četiri poraza u elitnom takmičenju i sada imaju učinak 3-5, dok je grčki velikan ostao na dva trijumfa uz šest neuspeha.

Ekipa Dejana Radonjića je pred više od 6.000 gledalaca uspela da prekine seriju poraza i odličnom igrom od prvog do poslednjeg minuta upiše osmu pobedu u 15 mečeva sa nekadašnjim šampionom Evrope.

Goste iz Atine načeo je raspoloženi Nejt Volters, koji je postigao prvih deset poena za domaći tim, priključio se Nikola Kalinić i posle prve četvrtine prvak Srbije je imao 13 poena viška – 21:8.

Koliko je Radonjićeva ekipa bila dominantna potvrđuje i podatak da je PAO samo u uvodnim minutama drugog perioda imao jednocifren minus. Zvezda je serijom 12:2 u 19. minutu otišla na odgormnih 39:20 i već tada je bilo jasno da samo čudo može da spasi tim Dimitrisa Priftisa.

Tim sa Kalemegdana je u istom ritmu odigrao i drugo poluvreme, čvrsto u odbrani, koncentrisano i sa mnogo rešenja u napadu, a kako se bližio kraj utakimici prednost je bila sve veća.

Zvezda je u poslednjoj deonici serijom 13:2 obezbedila neverovatnih 32 poena prednosti u 35. minutu – 70:38, a do kraja duela je još i uvećala vođstvo.

Najefikasniji u domaćem sastavu, koji je imao čak 17 skokova više od rivala (38-21) bili su Volters sa 18, Ostin Holins sa 11 i Kalinić sa 10 poena, dok su Dejan Davidovac, Luka Mitrović i Ognjen Dobrić upisali po osam poena.

U poraženom timu Deril Mejkon je zabeležio 15, a Hauard Sent Ros 10 poena.

Beograđani u sledećem kolu dočekuju Asvel, a PAO u Atini igra sa Uniksom iz Kazanja.