Zvezda bez pravog napada poražena u Monaku

Košarka 26. okt 202121:05 0 komentara
Gianfranco Cavassa/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Monaka 70:62 u gostima sa u šestom kolu Evrolige i sada imaju skor 2-4, dok je ekipa iz Kneževina na po tri pobede i poraza.

Nije to bio kvalitetan meč u Francuskoj, pogotovo u poslednjoj četvrtini, kada su obe ekipe mnogo grešile i promašivale.

Zvezda je u finišu treće deonice bila u povoljnoj poziciji, kada je povela sa 52:47 posle trojke Lazića. Međutim, od tada nije bilo nikakvog ritma u napadu, a posle tri uzastopno izgubljene lopte, Monako se vratio u igru, da bi pred ulazak u poslednjih deset minuta imao i prednost 56:53, najviše zahvaljujući Motiejunasu.

Imali su crveno-beli šanse da preokrenu, ali i domaći da se odlepe. Niko nije to uspevao, a Zvezda je prišla na -1 (60:59), posle čega je Džejms ubacio trojku. Poslednju priliku za priključak Radonjićev tim imao je u poslednjem minutu, ali je na -4 Volters promašio otvorenu trojku.

Užasan šut za tri poena jedan je od razloga poraza – ukupno 3 od 21, uz 18 izgubljenih lopti.

Prethodno, crveno-beli su u prvom poluvremenu uspeli da nadoknade zaostatak od 12 poena, a stub Zvezdine igre u tom delu meča bio je Kuzmić, pošto se tim bez njega mučio u skoku.

Nejt Volters predvodio je Zvezdu sa 18 poena (8-9 za dva, 0-3 za tri), 3 skoka i 5 asistencija, uz 4 izgubljene lopte, a Nikola Kalinić imao je 14 poena (5-9 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije. Ognjen Kuzmić dodao je 10 poena (4-4 iz igre) i 7 skokova.

Kod Monaka je najbolji bio Alfa Dijalo sa 19 poena (7-10 iz igre), 7 skokova, 2 asistencije i 3 ukradene lopte, Donatas Motiejunas dao je 14 poena (6-11 iz igre), uz 8 skokova, a Danilo Anđušić ubacio je 12 poena (4-11 iz igre, 2ast). Majk Džejms dao je 8 poena, uz šut iz igre 3-11.

U sledećem kolu, već u četvrtak, Zvezda gostuje Armaniju u Milanu od 20.30, dok Monako dan kasnije dočekuje CSKA.