Beron pogodio za pobedu Zenita, uzalud Lučićev dabl-dabl protiv Baskonije

Košarka 23. dec 202121:30 > 21:31 0 komentara
Vladimir Lučić
2021 Euroleague Basketball

U prvom meču 17. kola Evrolige koji se igrao u četvrtak košarkaši Zenita su na domaćem terenu u Sankt Peterburgu rezultatom 73:71 savladali izraelski Makabi u meču u kojem su vođstvo imali sve vreme, ali su na kraju morali da strepe za pobedu. U drugom duelu dana Baskonija je kao gost rezultatom 81:76 porazila minhenski Bajern.

Posle ovog trijiumfa ekipa Ćavija Paskvala ima skor 11-6, a ovo im je bila treća pobeda zaredom. Makabi je u katastrofalnoj seriji od sedam poraza, a poslednji put su pobedili u EL 17. novembra. Ekipa Janisa Sferopulosa sada je na skoru 7-10.

Evroliga:

Najzaslužniji za pobedu ruskog tima bio je Bili Beron, koji je na devet sekundi do kraja utakmice postigao ključnu trojku, a sa druge strane priliku da donese produžetak gostima nije iskoristio Skoti Vilbekin. Prethodno je Zenit vodio tokom čitavog meča, u prvoj četvrtini i sa 17 poena razlike, ali je u poslednjem minutu ekipa iz Sankt Peterburga bila u zaostatku posle zakucavanja Derika Vilijamsa za 70:71.

U pobedničkom timu poeni su bili veoma dobro raspoređeni – najefiksniji bio je Aleks Pojtres sa 14 poena (5/5 iz igre, 4/5 penali), a 12 poena dodao je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Bili Beron (3/9 iz igre). Po 10 poena dodali su Arturas Gudaitis i Dmitrij Kulagin.

Praktično jedini raspoloženi igrač u „Ponosu Izraela“ bio je Džejlen Rejnolds, koji je meč završio sa 24 poena (10/16 iz igre, 4/5 slobodna bacanja) i 11 skokova. Derik Vilijams dodao je 14 poena, a hrvatski centar Ante Žižić postigao je 5 poena, sve sa linije slobodnih bacanja, i imao 3 skoka.

U narednom kolu Zenit će 30. decembra gostovati Crvenoj zvezdi, a Makabi će kraj turobne serije tražiti u Monaku dan ranije.

U drugom meču dana Baskonija je u Minhenu slavila protiv Bajerna 81:76. Posle ove pobede Baskijci, koji su prekinuli niz od dva neuspeha, imaju skor 6-11. Bavarci su poraženi treći put zaredom i sada su na 7-10.

Od samog početka do samog kraja vodila je gostujuća ekipa, a u 28. minutu bilo je maksimalnih +17 za španskog predstavnika. Na kraju je Bajern pripretio, ali nije imao energije za neizvesnu završnicu.

Najefikasniji kod pobendika bio je nekadašnji košarkaš Bajerna Vejd Boldvin – on je „svojima“ „presudio“ sa 30 poena (11/18 iz igre, 4/8 penali), 6 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte i 3 izgubljene lopte. Pratio ga je Metju Kostelo sa 23 poena (8/15 iz igre) i 9 skokova.

Srpski bek Vanja Marinković meč je završio sa 6 poena (2/7 iz igre), 2 skoka, 4 asistencije i 1 ukradenom loptom za 34 minuta u igri.

U poraženom sastavu Vladimir Lučić je pokazao zašto je trenutno jedno od najboljih evropskih krila – imao je 12 poena (2/6 iz igre, 8/9 penali), 14 skokova i 1 asistenciju za skoro 36 minuta na parketu. Bivši igrač Crvene zvezde Kej-Si Rivers imao je 16, a Dešon Tomas dodao je 12 poena. Otelo Hanter imao je 10 poena i 6 skookva.

Srpski bek Ognjen Jaramaz za 21 minut u igri zabeležio je 10 poena (3/5 iz igre, 2/2 penali) uz 1 izgubljenu loptu.

U narednom kolu Bajern će gostovati Lionu, dok će Baskonija 2021. godinu okončati utakmicom na domaćem terenu protiv lidera tabele – Barselone.

Utakmice Evrolige možete pratiti na kanalima Sport kluba uz SBB ili, ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.