Guliver Image/AP Photo/Jeff Chiu

U noći izemeđu nedelje i ponedeljka su odigrana pored duela Denvera i Bostona još tri meča.

Boston je slavio na gostovanju Denveru 124:104.

San Antonio je kao gost pobedio Golden Stejt Voriorse 110:108.

Već nakon prvih 12 minuta San Antonio je bio na +14, ali su Voriorsi do odlaska na odmor nadoknadili osam poena zaostatka, a pred odlučujuću četvrtinu prišli su na samo minus jedan.

Nakon velike borbe u poslednjoj deonici, na samo tri sekunde do kraja bilo je 108:108, da bi pobedu Sparsima doneo Džonson praktično uz zvuk sirene.

Sa 25 poena najefikasniji je kod pobednika bio Džonson, Marej je dodao 19, Džonson je uz odlučujući pogodak ukupno imao 14 poena, Vasel je stao na 12.

Pol je bio najefikasniji u Golden Stejtu sa 28 poena, a Tomson je doa 24. Nemanja Bjelica je odigrao 25 minuta, postigao je devet poenam uz devet skokova i šest asistencija, a imao je i dve blokade.

San Antonio je 11. na Zapadu sa skorom 28-44, Voriorsi su treći tim Zapada i imaju 47 pobeda i 24 poraza, ali dva vezana.

Juta je slavila na gostovanju Njujork Niksima 108:93 predvođena Mičelom koji je ubacio 36 poena uz osam uhvaćenih lopti. Klarkson je stao na 23. Sa druge strane najefikansiji je bio Baret sa 24 poena i sedam skokova, a Furnije ga je pratio sa 17. Poen manje dao je Kvikli.

U gostima je slavio i Toronto koji je rezultatom 93:88 pobedio Filadelfiju. Siakam je za ovu pobedu zabeležio dabl-dabl sa 26 poena i deset skokova. Akijuva je postigao 21 poen i imao je devet skokova. Filadelfiju je predvodio Embid sa 21 poenom i 13 skokoca. Makski je ubacio 19, a Harden 17 poena.