Teodosić sve pogodio na startu plej-ofa, Olimpija ubedljiva

Košarka 13. maj. 202122:13 > 22:16
Aleksandar Đorđević, Miloš Teodosić
Izvor: KK Partizan NIS

Košarkaši Virtusa, Olimpije iz Milana i Venecije ostvarili su pobede u prvim utakmicama četvrtfinala italijanskog plej-ofa koji možete da pratite na kanalima Sport Kluba.

Virtus, trećeplasirani tim ligaškog dela sezone, ubedljiv je u „Pala Doci“ savladao Trevizo rezultatom 91:72.

Ekipa trenera Aleksandra Đorđevića na poluvremenu je imala 5 poena prednosti (48:43), u finišu trećeg perioda bilo je plus 16, a nakon što su gosti uspeli da prepolove minus, Virtus je u finišu obezbedio ubedljivu pobedu.

Džulijus Gembl je bio najefikasniji sa 17 poena, Marko Belineli je dodao 16, Vins Hanter 14, a Miloš Teodosić 11 (1/1 za dva, 2/2 za tri, 3/3 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 9 asistencija za 24 minuta. Stefan Marković se za 11 minuta na parketu nije upisao u strelce (0/3 za tri), uz 3 asistencije.

U Trevizu su najbolji bili Dejvid Logan sa 17, Mihal Sokolovski sa 13 i Kristijan Mekovulu sa 12 poena.

Olimpija je u Milanu bila bolja od Trenta 88:62. Najbolji tim provg dela sezone predvodili su Ševon Šilds sa 16, Kevin Panter sa 13 i Kajl Hajns sa 13 poena.

Srpski internacionalac Vladimir Micov nije bio u timu.

Kod gostiju Geri Braun je upisao 16, Džakori Vilijams 12, a Džeremi Morgan 10 poena.

Venecija je posle produžetka pobedila Sasari 92:91, a najefikasniji je bio Džeremi Šapel sa 19 poena. U timu sa Sardinije hrvatski reprezentativac Miro Bilan je imao 19 poena i 11 skokova.

Plasman u polufinale obezbediće ekipe koje prve ostvare tri pobede.