Srbija posle produžetka poražena u Ljubljani, Dončić briljirao

Košarka 17. avg 202222:46 > 23:1210 komentara
Nikola Jokić
Izvor: Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Košarkaši Srbije poraženi su u sredu u ljubljanskim „Stožicama“ u prijateljskoj utakmici u duelu sa reprezentacijom Slovenije rezultatom 97:92 posle produžetka. Posle 40 minuta bilo je 86:86, a izabranici Svetislava Pešića imaju za čime da žale jer su u dodatnih pet minuta imali veliku priliku da dođu do trijumfa pred slovenačkom publikom. Najbolji pojedinci susreta očekivano su bile NBA superzvezde – Luka Dončić je u pobedi ubacio 34 poena, dok je Nikola Jokić za Srbiju zabeležio 26 poena, 12 skokova i 6 asistencija.

Meč ste mogli da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a tekstualni prenos na BLOGU UŽIVO na sajtu Sport kluba.

Srbija uzorke poraza pre svega može da traži u lošem šutu – čak 13 promašenih slobodnih bacanja (22/35) i šut za tri poena od 30% (12/39).

*„Teodosić je naš drug i kapiten, ali…“

Najbolji u Pešićevom sastavu bio je Nikola Jokić sa 26 poena (7/14 iz igre, 12/19 slobodna bacanja), 12 skokova, 6 asistencija, 2 ukradene i 1 izgubljena lopta za 32 minuta na parketu. Pratio ga je plejmejker Anadolu Efesa Vasilije Micić sa 17 poena (6/14 iz igre), 5 skokova i 8 asistencija, uz 2 izgubljene lopte.

Nikola Kalinić dodao je 12 poena i 6 skokova za Srbiju, Dejan Davidovac 9 poena i 10 skokova, a Dušan Ristić takođe 9 poena. Ognjen Dobrić je ubacio 7, a Vanja Marinković 6 poena.

Centralna figura meča bio je najbolji slovenački košarkaš Luka Dončić – duel je završio sa 34 poena (11/20 iz igre, 9/14 penali), 6 skokova, 9 asistencija i 3 izgubljene lopte. On je čak 15 poena ubacio u trećoj četvrtini, a zanimljivo je da je posle prve tri četvrtine već imao 30 poena.

Dončića su sa po 16 poena pratili Majk Tobi i Klemen Prepelič. Tobi je imao i 9 skokova. Jaka Blažič dodao je 8, a Vlatko Čančar 7 poena.

Bila je to lepa košarkaška predstava u ispunjenim Stožicama, a jedan od navijača bio je i slavni srpski teniser Novak Đoković. Goran Dragić posle uvodnih pet minuta nije ulazio u igru za tim Aleksandra Sekulića, dok u sastavu Srbije ovog puta nije bilo Nikole Milutinova, Marka Gudurića i Balše Koprivice.

Nijedan tim tokom trajanja utakmice nije dolazio do velike prednosti, a u nekoliko navrata oba tima imala su po pet poena viška, što bi ubrzo bilo neutralisano.

Slovenija Srbija SofaScore
Izvor : SofaScore

Slovencima je bilo teško da čuvaju Nikolu Jokića, pa je Somborac često bio na liniji slobodnih bacanja, a posle lošeg starta, kasnije ih je šutirao prilično dobro. Međutim, priliku da u poslednjem napadu dođu do pobede imali us Slovenci, a Dončić u 40. minutu nije bio precizan za tri poena.

U produžetku je Srbija imala svoje prilike, ali je na kraju slovenački tim bio bolje koncenrisan i došao do pobede u prijateljskom meču u kojem su ipak oba tima uz priličan intenzitet igre, pokušavala da dođu do pobede.

Srbija se priprema za „prozor“ kvalifikacija za Svetsko prvenstvu, u kojem ekipu selektora Svetislava Pešića 25. i 28. avgusta očekuju veoma značajni mečevi sa Grčkom u Beogradu i Turskom u gostima. Srbija je prethodno u pripremnom periodu odigrala jedan meč – Pešićev tim je u „Štark areni“ u Beogradu u utakmici zatvorenoj za javnost pobedio Crnu Goru.

Meč ste mogli da gledate u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi sva dešavanja mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba u BLOGU UŽIVO.