Sjajni Nedović ponovo 30+! Bajern prekinuo seriju Zenita

Košarka 13. jan. 202121:59
Nemanja Nedović
Izvor: Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Panatinaikosa ubedljivo su u Atini u 19. kolu Evrolige pobedili Asvel rezultatom 88:71 uz još jednu sjajnu partiju Nemanje Nedovića. Bajern je u Minhenu bio bolji od Zenita 82:80.

Grčki velikan je prekinuo niz od tri poraza najviše zahvaljujući raspoloženom srpskom reprezentativcu koji je meč završio sa 33 poena (6/7 za dva, 5/10 za tri, 6/6 slobodna bacanja) uz 5 skokova i 6 asistencija za 28 minuta. Nedović je imao indeks korisnosti 40.

Podsetimo, bek PAO je nedavno protiv Makabija ostvario rekord evroligaške karijere sa 39 poena (7-9 za dva, 7-13 za tri, jednu je šutnuo sa centra, za 30 min), 2 skoka, 6 asistencija, 2 ukradene i samo jedna izgubljena lopta za ukupni indeks korisnosti 45.

Dvocifreni u domaćoj ekipi, koja je na poluvremenu imala samo tri poena viška (45:42), bili su Jorgos Papajanis sa 18 i Konstantinos Kitoglu sa 11 poena. U Asvelu su se istakli Noris Kol sa 15, Dejvid Lajti sa 13 i Mustafa Fol sa 10 poena.

Panatinaikos je 15. sa učinkom 6-12, a francuski tim ima skor 5-13. PAO u sledećem kolu gostuje Fenerbahčeu, dok Asvel u Pireju igra sa Olimpijakosom.

Bajern je u Minhenu prekinuo Zenitovu seriju od tri pobede, a gostima nije pomoglo ni što su u finišu prvog poluvremena imali deset poena prednosti – 37:27.

Bavarci su serijom 12:2 preokrenuli u trećem periodu na 51:46, ali su odlični gosti iz Sankt Peterburga zadržali priključak i poenima Andreja Zubkova na dva i po minuta pre kraja poveli 75:74.

Ipak, ekipa Andree Trinkijrerija je serijom 8:2 definitivno prelomila meč.

Vejd Boldvin je bio najefikasniji sa 17 poena, uz 4 skoka i 5 asistencija, Džalen Rejlonds i Vladimir Lučić (3/5 za dva, 1/5 za tri, 6/6 slobodna bacanja, 4sk, 2as za 29 minuta) su imali po 15, a Denis Sili 14.

U poraženoj ekipi Arturas Gudaitis je upisao 22 poena, Kevin Pengos 17, a Mateuš Ponitka 14.

Bavarci imaju učinak 12-7 i u sledećem kolu dočekuju Real, a Zenit (11-6) u Sankt Peterburgu igra sa Žalgirisom.