Sjajni Bogdan nosio Atlantu do pobede bez Janga, Denver pao u produžetku

Košarka 19. mar 202209:21 3 komentara
Bogdan Bogdanović
Kevin C. Cox/Getty Images

U noći između petka i subote u NBA šampionatu ivanredne partije pružili su srpski reprezentativci – Nikola Jokić je bio najzapaženiji u porazu svojih Denver Nagetsa u Klivlendu posle produžetka, dok je Bogdan Bogdanović u trijumfu Atlanta Hoksa odigrao meč sezone.

Hoksi su na domaćem terenu rezultatom 120:105 pobedili Memfis Grizlise, a ključnu razliku stekli su u prvom poluvremenu.

*Dončić: Lakše je dati 30 poena u NBA nego u Evroligi

Najbolji u redovima tima iz Džordžije bio je Bogdan Bogdanović sa 30 poena – on je za skoro 30 minuta na parketu iz igre šutirao 9/15 (5/6 za tri), 7/8 slobodna bacanja, a imao je i 2 skoka, po 3 asistencije i ukradene lopte i 1 izgubljenu loptu. Bila je to nabolja individualna partija u tekućoj sezoni za nekadašnjeg beka Partizana, Fenerbahčea i Sakramenta.

U pobedničkom timu, za koji nije nastupio Trej Jang, po 18 poena ubacili su Klint Kapela i Delon Rajt. U Memfisu je po običaju najefikasniji bio Dža Morant – sjajni bek duel je završio sa 29 poena (11/23 iz igre).

Na ovaj način prekinuta je serija Memfisa od četiri pobede, a Atlanta se nalazi u solidnoj formi – pobedili su četiri puta u prethodnih pet utakmica i veoma su blizu i teoretskog obezbeđivanja pozicije u plej-inu.

Izuzetno interesantna utakmica viđena je u Ohaju, gde su domaći Kavalirsi savladali Nagetse rezultatom 119:116 posle 53 minuta košarke – na kraju četvrte četvrtine bilo je 107:107.

Jokić je u samom finišu poslednje četvrtine imao šansu da donese pobedu svom timu, ali je iz veoma teške pozicije bio neprecizan. U produžetku su na isteku vremena Kavalirsi imali tri poena prednosti, Jokić se oslobodio, imao je samog Hajlenda na šutu za tri poena, idealno ga je uposlio, ali mladi bek nije bio precizan i domaćin je došao do teško izvojevane pobede.

Nije teško pogoditi ko je bio centralna figura meča – srpski centar Nikola Jokić odigrao je još jednu briljantnu partiju i nosio goste iz Kolorada sa 32 poena (15/24 iz igre, 2/2 penali), 10 skokova, 8 asistencija, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte, kao i 1 blokadom za 37 minuta na parketu.

Eron Gordon mu je bio podrška sa 20 poena, 8 skokova i 5 asistencija, a sa klupe su značajan doprinos dali Bouns Hajlend sa 17 poena i 7 asistencija i Demarkus Kazins sa 12 poena i 8 skokova.

U pobedničkom timu odličan je sa 31 poenom i 10 skokova bio Finac Lauri Markanen, Evan Mobli dodao je 27 poena i 11 skokova, a Darijus Garland 25 poena i 14 asistencija. Preti im Minesota sa 41-30.

Denveru je tako prekinuta serija od dve pobede i sada su na šestom mestu, koje direktno vodi u plej-of, sa skorom 42-29. Kavsi su u sličnoj poziciji – šesti su na Istoku.

Pogledajte rezultate svih mečeva koji su se igrali u noći između petka i subote:

Filadelfija Seventisiksers – Dalas Meveriks 111:101;

Atlanta Hoks – Memfis Grizlis 120:105;

Bruklin Nets – Portland Trejl Blejzers 128:123;

Klivlend Kavalirs – Denver Nagets 119:116 (posle produžetka);

Njujork Niks – Vašington Vizards 100:97;

Toronto Reptors – Los Anđeles Lejkers 123:128 (posle produžetka);

Hjuston Rokits – Indijana Pejsers 118:121;

Majami Hit – Oklahoma Siti Tander 120:108;