Sedma pobeda: Zvezda izdržala i sjajnom odbranom razoružala Bajern u finišu

Košarka 17. dec 202122:51 > 23:11 2 komentara
Nikola Kalinić
2021 Euroleague Basketball

U petak je u 16. kolu Evrolige Crvena zvezda na domaćem parketu rezultatom 81:78 bila bolja od minhenskog Bajerna. Srpski šampion je odigrao odličnu utakmicu, koja je do sredine poslednje četrtine bila prilično neizvesna.

Crveno-beli posle ove pobede imaju skor 7-9, dok je ekipa Andree Trinkijerija posle drugog poraza zaredom na identičnom bilansu.

Evroliga:

Slavio je beogradski tim u izuzetno teškoj i neizvesnoj utakmici u kojoj nijedan tim nije uspeo da dođe do dvocifrene prednosti. Domaćin je vodio na početku, a u drugoj četvrtini gostujuši tim imao je +7. Međutim, dobro se snašla ekipa sa Malog Kalemegdana i do poluvremena je došla do egala.

U trećem kvartalu timovi su se smenjivali u vođstvu, a ključnu seriju crveno-beli ostvaruju u poslednjem periodu na leđima karakteristično frenetične odbrane. Od zaostatka 70:67 do vođstva 78:70 Nikola Kalinić i drugovi stigli su za nešto manje od tri minuta i, ispostaviće se, rešili duel. U poslednjoj četvrtini minhenski sastav postigao je svega 11 poena. Zvezda je smireno odigrala završnicu i nije dopustila da o pobedniku odlučuju poslednje sekunde.

Crvena Zvezda Bayern SofaScore
SofaScore

Najbolji u redovima Zvezde bio je Nikola Kalinić – Subotičanin je meč završio sa 20 poena (8/14 iz igre, 4/5 penali), 7 skokova, 4 asistencije i po jednom blokadom i izgubljenom loptom. Veliku podršku imao je u kapitenu Branku Laziću, koji je ubacio 12 poena (3/5 iz igre, 3/3 penali), koji je pogađao u najbitnijim trenucima utakmice.

Nikola Ivanović imao je 11 poena, a Luka Mitrović 9 poena, 3 skoka i čak 8 asistencija. Svi igrači crveno-belih koji su igrali upisali su se u strelce, njih 11, a jedino je bez poena i minuta bio Stefan Lazarević.

Treba naglasiti da su povrede doživeli Ognjen Kuzmić i Dejan Davidovac, a o stepenu povrede javnost će biti detaljnije obaveštena posle utakmice.

U poraženom timu blistao je srpski reprezentativac Vladimir Lučić – nekadašnji kapiten Partizana ubacio je 21 poen (7/15 iz igre, 3/3 penali), a imao je 4 skoka i po 1 asistenciju, blokadu, ukradenu i izgubljenu loptu. Srpski bek Ognjen Jaramaz takođe je odigrao dobar duel – zabeležio je 11 poena (4/7 iz igre), 2 skoka uz 2 izgubljene lopte.

Nik Vajler-Beb upisao je 16 poena za nemačkog predstavnika, a Otelo Hanter imao je dabl-dabl – 11 poena i 10 skokova. Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Kori Volden, kojem je pre meča uručena zahvalnica, nije imao svoje veče – postigao je samo 4 poena (1/7 iz igre).

Naredni meč Zvezda u nedelju u Beogradu protiv čačanskog Borca u ABA ligi, a potom iduće srede u narednom kolu Evrolige gostuje prvaku Evrope Anadolu Efesu u Istanbulu. Bajern u nedelju čeka meč u Bundesligi sa Ludvigsburgom u Minhenu, a u idućoj rundi EL igraće kod kuće protiv Baskonije.

Tok meča mogli ste da pratite na Sport klubu 1 u direktnom prenosu, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Utakmicu Crvena zvezda – Bajern Minhen možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.