Rutinska pobeda Zvezde u Zadru za overu prvog mesta

Košarka 26. apr. 202120:111 komentar
Dejan Radonjić
Izvor: KK Crvena zvezda mt:s

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar 90:70 u poslednjem kolu ligaškog dela ABA lige, pa plaj-of dočekuju na prvoj poziciji.

Ekipa Dejana Radonjića ostvarila je šestu uzastopnu pobedu u regionalnom takmičenju, pa ligaški deo sezone završava sa skorom 23-3. Crveno-beli će do kraja plej-ofa ABA lige imati prednost domaćeg terena. Sa druge pozicije u plej-of će Budućnost, koja ima učinak 22-4. Zadar je sezonu završio na 10. poziciji sa učinkom 9-17.

Crveno-beli su veliku razliku napravili već u uvodnih 10 minuta, kada su poveli 36:18. Do kraja su bez problema održavali prednost i rutinski došli do pobede.

Trijumfu beogradskog tima najviše su doprineli Kori Volden, Džordan Lojd i Ognjen Dobrić sa po 16 poena, Branko Lazić je dodao 11.

Na drugoj strani istakao se Džastin Karter sa 13, Dominik Mavra je brojao do 12, a Kodi Džastis do 10.

Polufinalne serije ABA lige na programu su od ponedeljka, 3. maja.

Meč je počeo Zvezdinom serijom 8:0 – pogađali su Volden, Lazić i Davidovac. Dominirali su crveno-beli u svakom segmentu igre, pa je posle koša Lojda semafor pokazao 17:3. Na dva minuta do kraja utakmice Beograđani su imali veliku prednost od 31:9. Slobodnim bacanjima i trojkom Kartera u završnici, Zadar je smanjio zaostatak na 36:18.

Trebalo je gostima tri minuta da postignu koš u drugoj četvrtini, ali su lako održavali prednost (40:21). U odnosu na prvih 10 minuta, domaći su značajno popravili procenat šuta iz igre, ali nisu uspeli da se približe rivalu, pa je rezultat na poluvremenu bio 54:35 u korist Zvezde.

Odžravali su prednost crveno-beli, pa su na polovini treće deonice vodili 61:41. Igrači Zadra su češće bili na liniji slobodnih bacanja, a uz nešto ofanzicniju igru prišli su na 65:51. U završnici je Rit postigao trojku, pa je Zvezda pred poslednjih 10 minuta vodila 68:51.

Dinamično je bilo na početku četvrte četvrtine, domaći su smanjili na 75:60. Posle poena Kraljevića bilo je i 77:64. Ipak, crveno-beli su ponovo podigli nivo igre u završnici, pa su na kraju slavili pobedu od 90:70.