Prva pobeda Denvera, Jokićev prvi tripl-dabl

Košarka 22. okt 202210:42 1 komentar
John Hefti-USA TODAY Sports

Posle iznenađujuće lošeg prvog meča u novoj sezoni u kom su Nagetsi izgubili od Jute, u petak su savladali aktuelne šampione Golden Stejt. Bilo je 128:123 uz tripl-dabl Nikole Jokića.

MVP je imao 26 poena, 12 skokova i 10 asistencija, a koliko su Nagetsi bili dobri pokazuje i podatak da su uz Nikolu imali još šest dvocifrenih igrača.

Bio je veoma uzbudljiv meč, a jedno veoma bitno zakucavanje u poslendnih 15 sekundi je imao Brus Braun kome je tada asistirao Nikola Jokić. Iza toga je imao Golden Stejt šansu za izjednačenje jer je Klej Tompson šutirak za tri, ali je osto 126:123. Jokić sa linije za slobodna bacanja zatim postavio konačan rezultat.

Tokom većeg dela meča Denver je vodio pa ni 34 poena Stefa Karija nisu pomogla Voriorsima. Inače Džamal Marej nije igrao jer Denver ne želi da rizikuje sa njim.

Nagetsi su odlično šutirali trojke, bili su na 15/34, a inače su odličnu reakciju imali igrači sa klupe. Nekoliko njih je svojim ulaskom napravilo odličnu razliku u korist Denvera pa su tako Rid, Braun, Grin i Hajlend imali najveći plsu-minus u ovoj utakmici.

Memfis je dobio Hjuston Roketse teže nego što se očekivalo 129:122, a Boban Marjanović nažalost nije dobio minute u ovom meču. Grizlisi su preokrenuli meč u poslednjoj četvrtini dok su Roketsi do tada sve vreme vodili. Dža Morent je imao 49 poena za Memfis, a kod Hjustona je Džejlen Grin ubacio 33.

Portland je na krilima Demijana Lilarda dobio Finiks Sanse. Bilo je 113:111 i to posle produžetka, a Dejm koji se u potpunosti oporavio od povrede je imao 41 poen. On je slobodnim bacanjima izjednačio rezultat u poslednjem minutu produžetka, da bi Andrani Simons posle promašaja Bukera postavio konačan rezultat. Deandre Ejton je imao penale za novo izjednačenje ali ih je promašio.

Izmenjena ekipa Jute je dobila Minesotu i svog nekadašnjeg igrača Rudija Gobera 132:126 u Mineapolisu. Bio je to još jedan meč završen u produžetku, a dobru šansu je na kraju produžetka za izjednačenje imao Gober čiji je pokušaj zakucavanja zaustavio Majk Konli. Džordan Klarkson je imao čak 29 poena uz sedam ubačenih trojki, a Lauri Markanen je dodao 24 poena uz 13 skokova.

Njujork je lako dobio ekipu Detroita 130:106 uz 20 poena Emanuela Kviklija, a Bojan Bogdanović je kod Pistonsa ubacio 18 poena za 26 minuta igre.