Preokret Hoksa za izjednačenje u seriji, Bogdan brojao do 22

Košarka 15. jun. 202109:43
Trae Young, Bogdan Bogdanović
Izvor: REUTERS / Brett Davis-USA TODAY Sports

Atlanta Hoksi pobedili su Filadelfija 76-erse 103:100 i izjednačili su rezultat u seriji polufinala Istoka na 2-2.

Uzbudljivo je bilo u završnici. Ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu. Imala je Filadelfija prednost od 98:94 na skoro tri minuta do kraja, ali je Kolins približio Atlantu na 98:97. U poslednjem minutu je dominirao Tre Jang, koji je doneo vođstvo Hoksima 99:98, a onda je bio nepogrešiv sa linije za slobodna bacanja.

Filadelfija je prethodno u jednom momentu imala i 18 poena prednosti. Ono što brine 76-erse jeste stanje Džoela Embida, koji je tokom druge deonice neko vreme proveo u svlačionici, a u drugom poluvremenu je imao 12 promašaja iz igre.

Tre Jang je bio najbolji u pobedničkom timu sa 25 poena (8-26 iz igre, 3-11 za tri) i 19 asistencija. Bogdan Bogdanović je meč završio sa 22 poena (9-24 iz igre, 4-13 za tri). Džon Kolins je dodao 14 poena (6-15 iz igre), uz 12 skokova.

Na drugoj stranij Tobijas Haris je brojao do 20 (8-15 iz igre), Džoel Embid je upisao 17 poena (4-20 iz igre) i 21 skok, Set Kari je takođe imao 17 poena (7-10 iz igre).

Serija se vraća u Filadelfiju, a peti meč na programu je u četvrtak.