Poraz Denvera: Jokić dao 27 do poluvremena, pa dodao samo 3

Košarka 19. nov 202110:02 0 komentara
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Denver Nagetsi doživeli su drugi uzastopni poraz, pošto su na svom terenu izgubili od Filadelfija 76-ersa 103:89. Srpski centar Nikola Jokić meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 30 poena i 10 skokova, ali je u drugom poluvremenu bio potpuno zaustavljen i postigao je svega tri poena.

Siksersi su bez Džoela Embida prekinuli niz od pet poraza. Osim u prvoj deonici, gosti su sve vreme kontrolisali utakmicu i imali osetnu prednost.

Denver je u prvom poluvremenu u igri držao Jokić, koji je u prvih 24 minuta ubacio 27 poena. Ipak, u nastavku je zaustavljen na samo tri. Kako su preneli inostrani mediji, srpski centar je povredio je desni ručni zglob. Ipak, trener Majkl Meloun je izjavio da je sa njim sve u redu.

Jokić je meč završio sa 30 poena (10-17 iz igre, 3-4 za tri), 10 skokova i 7 asistencija. Vil Barton je upisao 19 poena (7-14 iz igre, 4-6 za tri), 9 skokova i 8 asistencija.

Kod Sisersa se istakao Tajriz Maksi sa 22 poena (9-15 iz igre), dok je Set Kari ubacio 20 (8-17 iz igre).

Denver je sa učinkom 9-6 na šestom mestu na Zapadu, Filadelfija je sa 9-7 na petoj poziciji na Istoku.