Pobeda Jute uz povredu Mičela i 24 poena Bogdanovića

Košarka 16. apr. 202123:50
Izvor: Alex Goodlett, Getty Images Sport

Košarkaši Jute došli su u petak uveče do 42. pobede u sezoni nakon što su na svom parketu savladali Indijanu rezultatom 119:111.

Meč je obeležila povreda Donovana Mičela, ali prema prvim informacijama istegnuće članka desne noge neće biti i teža povreda za Jutinog ol-star igrača.

Pred početak meča lep doček priređen je Dvejnu Vejdu koji je otkupio deo akcija i planira da se aktino uključi u rad franšize.

Indijana je bolje otvorila meč, imala je osam poena prednosti nakon prve četvrtine i 13 na poluvremenu.

Sve je za goste palo u vodu u trećoj deonici u kojoj je njihova prednost potpuno anulirana, a domaći su bili bolji i u poslednjoj deonici u kojoj su došli do pobede.

Najbolji u Juti bio je Bojan Bogdanović sa 24 poena, tri skoka i po jednom asistencijom i ukradenom loptom. Donovan Mičel je za 20 minuta koliko je odigrao pre povrede ubacio 22 poena.Džordan Klarkosn dao je 19 poena, a Rudi Gober je na 13 poena dodao 23 skoka – 18 u odbrani.

U Indijani su se istakli Kris Laver sa 24 poena, Domantas Sabonis sa 22 poena i 15 skokova uz sedam asistencija i Malkom Brogdon sa 16 poena.