Peti poraz Đorđevićevog Fenerbahčea, Barselona u Izraelu doživela prvi poraz

Košarka 28. okt 202123:35 1 komentar
Aleksandar Đorđević
xMassimoxPaolone LaPressex

U prva tri meča sedmog kola Evrolige Olimpijakos je u neizvesnoj završnici savladao Fenerbahče, a heroj domaćih bio je Kostas Slukas, koji je postigao koš za pobedu protiv nekadašnjeg tima. Bajern je u finišu došao do pobede protiv Albe u gostima u nemačkom okršaju, a Makabi je u Izraelu bio ubedljiv protiv Barselone i naneo Kataloncima prvi poraz ove sezone.

Olimpijakos je na domaćem terenu slavio 67:65 i sada ima skor 5-2, dok je Fenerbahče pretrpeo peti poraz u prvih sedam kola.

Evroliga:

Bio je to novi poraz za Fenerbahče u samom finišu, a koš za pobedu delo je Kostasa Slukasa, bivšeg igrača Fenerbahčea. Tokom meča grčki tim je bio bolji rival i često je imao dvocifrenu prednost.

Najefikasniji kod pobednika bio je uprvo Slukas sa 14 poena, 4 skoka i 5 asistencija, Tajler Dorsi, Mustafa Fal i Janulis Larencakis ubacili su po 10 za ekipu Jorgosa Barcokasa. U Đorđevićevoj ekipi Jan Veseli je bio najbolji sa 14 poena i 9 skokova, a Nando de Kolo i srpski bek Marko Gudurić ubacili su po 10. Gudurić je iz igre šutirao 4/12, a imao je po 4 skoka i asistencije za 22 minuta na parketu.

U narednoj rundi Olimpijakos dočekuje Monako, a Fener će gostovati CSKA u Moskvi.

Bajern je u gostima pobedio Albu 82:69 zahvaljujući nekim bitnim ubačenim šutevima u poslednjoj deonici, a Bavarci sada imaju skor 3-4. Ovo je bila treća pobeda zaredom za tim Andree Trinkijerija, koji je sezonu u EL otvorio sa četiri poraza. Alba ima samo dve pobede.

Najbolji kod pobednika bio je Darun Hilijard sa 25 poena, 6 skokova i 3 asistencije, a pratio ga je Vajler-Bab sa 16 poena, dok je Otelo Hanter imao 13 poena i 8 skokova. Srpski reprezentativac Vladimir Lučić nije imao svoje veče – imao je 3 poena (1/4 iz igre) i 3skoka za 27 minuta na parketu, uz 4 izgubljene lopte. Ognjen Jaramaz se za osam minuta na parketu nije upisao u strelce (0/1 iz igre), a imao je jednu asistenciju.

U poraženom timu Maodo Lo je bio najbolji sa 23 poena, a Luk Sikma imao je 10 poena.

U narednom kolu u EL Alba gostuje poslednjeplasiranom Žalgirisu, a Bajern će seriju pokušati da nastavi protiv Real Madrida u Minhenu.

Makabi je na domaćem terenu rezultatom 85:68 bio bolji od Barselone i sada je na skoru 5-2, dok je ekipi Šarunasa Jasikevičijusa ovo bio prvi neuspeh.

Makabi je sve vreme vodio, a na kraju je najefikasniji bio Džejms Naneli sa 17 poena, a Skoti Vilbekin dodao je 16. Kod Katalonaca Kori Higins je imao 20 poena, a Nikola Mirotić dodao je 17 poena i 6 skokova.

U narednom kolu Barselona gostuje Milanu, a Makabi Baskoniji.