Partizan ubedljiv protiv Turk Telekoma u prepunom Pioniru

Košarka 27. okt 202122:24 > 23:16 4 komentara
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili ekipu Turk Telekoma u drugom kolu grupe A Evrokupa rezultatom 85:59.

Crno-beli su u punoj dvorani „Aleksandar Nikolić“, pred 6.136 gledalaca, ostvarili drugi trijumf, dok je turski predstavnik upisao prvi poraz.

Ekipa Željka Obradovića je odigrala još jedan dobar meč i nošena sjajnom podrškom sa tribina lako je izašla na kraj sa ambicioznim klubom iz Ankare.

Kevin Panter i Alen Smailagić su ‘načeli’ goste u prvoj četvrtini, a početkom druge prvi put su došli do dvocifrene prednosti – 26:16. Turk Telekom je uspeo da se vrati na 30:28, ali su domaći serijom 11:0 obezbedili, do tog trenutka, maksimalnih 41:28.

Na odmor se otišlo se ‘samo“ sedam poena viška (41:34), ali kako je vreme prolazilo domaći tim bio je sve sigurniji i u poslednju deonicu je ušao sa ogromnih plus 23 – 64:41.

Grupa A – 2. kolo

Huventud – Hamburg 73:56

Lietkabelis – Lokomotiva 84:85

Partizan – Turk Telekom 85:69

Andora – Trento 85:73

Metropolitan – Slask 86:83

Tabela: Partizan 2-0, Huventud 2-0, Lokomotiva 2-0, Lietkabelis 1-1, Andora 1-1, Metropolitan 1-1, Turk Telekom 1-1, Slask 0-2, Hamburg 0-2, Trento 0-2.

Već tada je bilo jasno da je meč rešen, a Obradović je iskoristio priliku da svim momcima ukaže šansu, održi visok nivo igre na obe strane terena, i odmori nosioce igre.

Posle trojke Jama Madara u 38. minutu bilo je maksimalnih 82:55.

Panter je bio najefikasniji sa 19 poena (5/5 za dva, 1/6 za tri), uz po 3 skoka i asistencije za svega 18 minuta na parketu, Smailagić je upisao 13 (2/2 za dva, 3/5 za tri), Jam Madar 12, borbeni Aleksa Avramović je imao 10 i 3 asistencije, Dalas Mur 8, a Balša Koprivica 5, uz 7 skokova.

Kod gostiju istakli su se Džadžuan Džonson sa 14 i Eron Herison sa 13 poena.

Crno-beli u sledećem kolu dočekuju Huventud, dok Turk Telekom na svom terenu igra sa poljskim Slaskom.