Partizan ubedljiv pred istorijski večiti derbi

Košarka 04. dec 202220:48 0 komentara
Vladimir Brodzijanski
Srdjan Stevanovic/Starsport

Košarkaši Partizana u derbiju devetog kola ABA lige ubedljivo su u "Štark areni" pobedili podgoričku Budućnost rezultatom 106:77.

Povezane vesti

Crno-beli su prekinuli seriju od četiri poraza u svim takmičenjima i sa učinkom 8-1 na vrhu su tabele regionalnog takmičenja ispred Crvene zvezde (7-1), dok je Budućnost upisala četvrti poraz (5-4).

Ekipa iz Humske je furiozno počela duel pred nešto više od 5.000 gledalaca i uz pet poena Janisa Papapetrua već posle nepuna dva minuta igre bilo je 9:0. Gosti su posle tajm auta uspeli da se stabilizuju i serijom 6:0 vrate u meč. Partizan je održavao prednost, a ključna je bila završnica prvog poluvremena.

Tim Željka Obradovića je serijom 12:0 u 19. minutu došao do velikih 19 poena prednosti – 51:32 i povratka za Đetiće više nije bilo.

Trofejni trener je u nastavku utakmice iskoristio mogućnost da ograniči minutažu pojedinim nosiocima igre, ali to se nije odrazilo na rezultat.

Maksimalnih plus 36 bilo je na nešto više od dva minuta pre kraja utakmice kada je na semaforu pisalo 104:68, a odličnu rolu imali su i mladi srpski košarkaši. Crno-beli su za tri šutirali 11/19, za dva 27/389.. Tristan Vukčević je postigao 15 poena (6/6 za dva, 1/1 za tri) uz po 2 skoka i asistencije, Uroš Trifunović je dodao 12 (3/3 za dva, 2/3 za tri) uz 3 skoka i 2 asistencije, koliko je imao i Matijas Lesor (9sk, 4as), Danilo Anđušić je zabeležio 11, a najefikasniji je bio Jam Madar sa 14 koševa i 4 asistencije.

U poraženom timu Kameron Rejnolds je postigao 16, Aleksandar Lazić 12, a Aleksa Ilić, Tre Bel-Hejs i Fil But po 8 poena.

Partizan u četvrtak, u 12. kolu, dočekuje Crvenu zvezdu u prvom Evroligaškom večitom derbiju u istoriji uz prenos na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu, a potom gostuje Cedevita Olimpiji u narednom kolu ABA lige. Podgoričani u sredu u „Morači“ igraju sa Trentom u Evrokupu, dok će u regionalnom takmičenju odmeriti snage sa gradskim rivalom Studentskim centrom.