Partizan stao u drugom poluvremenu u Madridu

Košarka 24. nov 202222:43 1 komentar
Tek Ledej
Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Partizana u desetom kolu Evrolige poraženi su od Reala u Madridu rezultatom 105:97.

Povezane vesti

Ekipa Željka Obradovića je u prestonici Španije zabeležila drugi uzastopni poraz i sada ima učinak 4-6, dok je Kraljevski klub posle petog trijumfa u nizu na deoni druge pozicije sa 7-3.

Beograđani su treći put ove sezone u elitnom klupskom takmičenju primili više od 100 poena (Alba 100, Baskonija 103).

Crno-beli su sjajno odigrali prvu četvrtinu, a posle najboljih deset minuta ove sezone na prvu pauzu otišli su sa osam poena prednosti – 40:32. Beograđani su neverovatno šutirali, ubacili su čak osam trojki iz 12 pokušaja, ali, očekivano, nisu uspeli da održe tako visok nivo igre.

Real je zaigrao mnogo agresivnije u odbrani, razigrao se iskusni Serhio Ljulj, dve trojke je postigao i Mario Hezonja i Kraljevski klub je serijom 20:2 u 17. minutu prvi put došao do dvocifrene prednosti – 52:42.

Pokušavao je Obradović da pronađe adekvatan odgovor i prekine nalet domaćina i uspeo je. Finiš prvog poluvremena pripao je gostima, a Danilo Anđušič je, baš kao i u poslednjim trenucima prvog perioda, ubacio trojku sa zvukom sirene i crno-beli su na odmor otišli sa svega tri poena minusa – 54:51.

Partizan je i u većem delu treće deonice bio ravnopravan rival desetostrukom šampionu Evrope, ali ih je pad u finišu tog dela utakmice skupo koštao i Real je zahvaljujući serijom 5:0 u poslednji period ušao sa velikih 12 poena prednosti – 86:74.

Trojkom raspoloženog Hezonje na startu četvrte četvrtine za ogromnih 89:74 potonula je i poslednja nada gostiju da mogu do iznenađenja bar u jednom od dva vezana teška gostovanja u Španiji.

Crno-beli su na nešto više od tri minuta pre kraja uspeli da se približe na 99:92, međutim, nije bilo vremena da se još više zapreti domaćinu i eventualno uđe u dramatičan finiš.

Real Madrid i Partizan su od 2000. odigrali 15 međusobnih duela i srpski tim je dobio samo dva, nijedan u gostima.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Ljulj sa 20 poena (4/7 za tri, najviše ove sezone), Tavares sa 17 i 8 skokova, Dek i Hezonja (3/5 za tri) sa po 15 i Musa sa 14 (2/4 za tri) uz 4 asistencije.

Partizan je pogodio čak 17 trojki iz 35 pokušaja, ali je kao i protiv Barselone bio inferioran u skoku (34-24). Ledej je prednjačio sa 20 poena (4/6 za tri) uz po 6 skokova i asistencija, Egzum se zaustavio na 17, Panter na 16 (3/8 za tri) uz 5 skokova i 3 asistencije, Naneli je imao 15 i 4 asistencije, a Anđušić 13 (3/4 za tri).

Partizan u sledećem kolu dočekuje Valensiju 1. decembra, a tri dana ranije gostuje Crvenoj zvezdi u ABA ligi. Real naredne nedelje ide na noge Fenerbahlčeu.

Utakmicu gledajte na Sport Klubu 1 uz SBB, Total TV i EON platformu.