Partizan ispustio +19 i u produžetku izgubio od PAO

Košarka 18. sep. 202121:194 komentara
Izvor: KK Partizan

Košarkaši Partizana poraženi su od Panatinaikosa posle produžetka rezultatom 89:85 (80:80) u polufinalu turnira Pavlos Janakopulos u Atini, uprkos tome što su sredinom druge četvrtine duela u OAKA areni imali ogromnih 19 poena prednosti.

Crno-beli su furiozno odigrali prvo poluvreme u kojem su ubacili čak 48 poena. U jednom navratu druge deonice stekli su maksmalnih +19 (40:21), zatim na veliki odmor otišli uz +17 (48:31), da bi u nastavku potpuno pali i propustili priliku da se plasiraju u finale.

Ekipa Željka Obradovića je posebno loše odigrala poslednji kvartal, što je Panatinaikos umešno iskoristio da se vrati. Zeleni su serijom 15:0 od minus 10 otišli na plus 5 (78:73) tri minuta pre isteka 40. i najavili dramatičan završetak.

Rade Zagorac je trojkom pola minuta do kraja odveo meč u produžetak, pošto poslednje pokušaje nisu iskoristili Jam Madar za Beograđane i Kendrik Peri za Atinjane.

U dodatnom periodu je viđena tvrda borba, pre nego što je PAO trojkom Janisa Papapetrua u poslednjem minutu pobegao na 89:85 i rešio meč.

Najefikasniji u Partizanu bio je Zek Ledej sa 17 poena, Jam Madar je dodoa 15, Uroš Trifunović i Rade Zagorac po 10, a Kevin Panter i Rodions Kuruc po 8.

Kod Panatinaikosa, Janis Papapetru je upisao 21, Peri i Evans po 15, a Flojd 11.

Crno-bele u nedelju očekuje meč za treće mesto protiv Ulma, uz direktan prenos na SK3 od 16 časova.

Finale je na programu u 19. U njemu će se sastati Panatinaikos i Anadolu Efes.