Olimpijakos poslednji učesnik Fajnal-fora u Beogradu

Košarka 04. maj. 202222:38 > 22:47
Olimpijakos
Izvor: Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Monako 94:88 u odlučujućem meču četvrtfinala plej-ofa i ukupnim rezultatom 3-2 plasirali se na Fajnal-for Evrolige u Beogradu.

Crveno-beli su poslednji put učesnici završnog turnira bili 2017. kada su u finalu u Istanbulu poraženi od Fenerbahčea, dok je tim iz Kneževine ostao bez istorijskog, prvog, plasmana na F4.

Grčka ekipa će se u borbi za plasman u finale sastati sa aktuelnim prvakom Evrope Anadolu Efesom, a u drugom polufinalu rivali će biti španski velikani Real Madrid i Barselona.

U neverovatnoj atmosferi prepune dvorane „Mira i prijateljstva“ od prvog do poslednjeg minuta viđena je velika borba, a maksimalnih plus 11 Monako je imao u finišu prvog poluvremena najviše zahvaljujući Jakubu Uatari koji je u prvih 20 minuta postigao četiri trojke.

Izvor : SofaScore

Ekipa Saše Obradovića je na odmor otišla sa sedam poena prednosti (48:41), a u drugoj četvrtini gostima je parirao samo Šakil Mekisik koji je upisao 16 od ukupno 30 poena crveno-belih.

Olimpijakos je u nastavku utakmice zaigrao mnogo agilnije u odbrani, a na krilima velike podrške sa tribina serijom 11:2 u 26. minutu je preokrenuo na 56:55.

Uspeo je Monako da odbije nalet tima iz Pireja i trojkom Danila Anđušića u poslednjem minutu treće deonice ode na 67:62.

Kulminacija je bila u poslednjem periodu u kome je viđeno nekoliko preokreta, a jedan od ključnih detalja bila je trojka do tada malo primećenog Kostasa Slukasa za 89:83 na dva minuta i pet sekudni pre kraja. Majk Džejms je pogodio neverovatnu trojku i vratio svoj tim na posed zaostatka (89:86), a nakon što je Slukas ubacio oba penala (91:86) trener gostiju Obradović je tražio tajm-aut.

Tačku na sjajan meč stavio je Tajler Dorsi trojkom na 78 sekundi pre kraja za nedostižnih 94:88. Duel u Pireju je bio prekinut devet sekundi pre kraja jer su navijači uleteli u teren, ali je ubrzo nastavljen.

Meksikik je bio najefikasniji sa 18 poena, Tomas Volkup je dodao 17, Tajler Dorsi 16, a Slukas 15 uz po 5 skokova i asistencija.

U poraženom timu Džejms je imao 24 poena (2/10 za tri), 4 skoka i 10 asistencija, Paris Li 14, Uatara 15, Dvejn Bejkon 12, a Anđušić 5 (1/2 za dva, 1/1 za tri) za 14 minuta.

Fajnal-for u Beogradu na programu je od 19. do 21. maja, a prenose ćete moći da gledate na kanalima Sport Kluba.