Novi poraz CZV u neizvesnoj završnici, Lojd promašio zicer

Košarka 19. feb 202123:08 > 23:14 2 komentara
Jordan Loyd
2021 Euroleague Baskerball

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u 25. kolu Evrolige, pošto je ekipa Zenita bila bolja od srpskog predstavnika rezultatom 76:75, pa crveno-beli sada imaju skor 7-17. Zvezda je došla do vođstva posle dvocifrenog zaostatka, a u neizvesnoj završnici viđeno je mnogo čudnih situacija. Ipak, tragičar je bio najbolji igrač beogradskog kluba Džordan Lojd, koji je promašio prilično otvoreno polaganje na manje od tri sekunde do kraja utakmice.

Posle ovog poraza Zvezda ima skor 7-17, a u narednom kolu rival će im sledećeg utorka biti Žalgiris u Kaunasu. Srpski šampion se nalazi u seriji od četiri poraza u EL. Zenit je prekinuo seriju od tri poraza i sada su na 14-9.

Najefikasniji u ekipi Dejana Radonjića bio je Džordan Lojd sa 21 poenom (17 u prvom poluvremenu, 7/15 iz igre, 6/6 penali), a imao je plejmejker domaćih i 4 skoka i 3 asistencije. Njega je pratio Ognjen Dobrić sa 13 poena (5/10 iz igre), Dejan Davidovac zabeležio je 8 uz 4 skoka i 3 asistencije, 7 je dodao Marko Jagodić-Kuridža, a po 6 Branko Lazić, Aleksa Radanov i Ognjen Kuzmić.

Zvezda je igrala bez nekolicine standardnih prvotimaca i Džonija O’Brajanta, koji je obavestio klub da želi da raskine saradnju, pa su u sastavu tima bila i dvojica juniora – Nikola Šaranović i Milutin Vujičić, ali oni nisu ulazili u igru.

U pobedničkom timu istakao se Kevin Pengos sa 25 poena (10/14 iz igre) i 7 asistencija. Kej-Si Rivers je imao 9 poena (sve u prvih 15 minuta), a 9 je dodao i Arturas Gudaitis.

Pre meča rukovodstvo Crvene zvezde uručilo je zahvalnice svojim bivšim igračima, a sada članovima Zenita Kej-Siju Riversu i Biliju Beronu.

U prvom poluvremenu vođstvo je držala ekipa gostiju, koja je odlično šutirala, a Zvezdu je praktično svojeručno u igri držao Džordan Lojd, koji je na poluvremenu imao 17 poena.

U nastavku su crveno-beli zaigrali mnogo borbenije, a petorka predvođena domaćim igračima počela je da sustiže razliku gostiju. Posle trojki Dobrića i Davidovca Zvezda je u poslednjih 10 minuta ušla sa malim zaostatkom.

U samom finišu posle trojke Davidovca crveno-beli su u poslednjem minutu poveli sa 75:72. Zatim je usledio veliki propust odbrane Zvezde na skoku, a posle promašenog slobodnog bacanja Zenit je uhvatio loptu pod Zvezdinim košem, a Pengos je trojkom doneo vođstvo svom timu 76:75.

Na suprotnoj strani dešava se zaista retko viđen rasplet – prvo Kuzmić pravi faul u napadu, a potom Zenit ne uspeva da ubaci loptu u igru za pet sekundi. Zvezda ima napad za pobedu na 15 sekundi do kraja, ali Džordan Lojd posle prodora promašuje otvoreno polaganje, a Rivers hvata skok i biva fauliran. On je oba puta neprecizan sa linije penala, ali za manje od tri sekunde Zvezda ne uspeva da uputi izgledan šut ka košu, pa tako dolazi do novog poraza u Evroligi u neizvesnim završnicama.

Direktan prenos utakmice mogli ste da gledate na Sport klubu 1, a TOK MEČA mogli ste da pratite i na sajtu Sport kluba.