Neverovatna pobeda Partizana

Košarka 03. feb 202122:43 3 komentara
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana u neverovatnom meču 4. kola grupe F Top 16 Evrokupa posle velikog preokreta pobedili su ekipu Lokomotive iz Krasnodara rezultatom 71:69 i zadržali šanse da se plasairaju u plej-of. Crno-beli su nadoknadili minus 18 iz prvog poluvremena i u uzbudljivom finišu, zahvaljujući košu Džoša Perkiusa četiri sekunde pre kraja, ostvarili izuzetno bitan trijumf.

Ekipa iz Humske je ostravila drugu pobedu i na poziciji broj dva izjednačila sa italijanskim Trentom, dok je ruski tim na začelju tabele sa učinkom 1-3. Lider je Metropolitan sa tri trijumfa i porazom.

Partizan u sledećem kolu gostuje Trentu koji je u Beogradu ubedljivo savladao 71:43.

Crno-beli nisu blistali, u prvom poluvremenu su zaostajali čak 18 poena, izgubili su mnogo lopti (ukupno 22), dok su gosti iz Krasnodara u prvih 20 minuta pokazali da nisu daleko od timova sa evroligaškog nivoa.

Međutim, Partizan je u nastavku meča odigrao na sve ili ništa i dobio je sve. ‘Zaboravljeni’ Erik Mika je sjajno odigrao u trećem periodu, kada je postigao 8 poena, uz 6 skokova, pratio ga je neumorni Rašon Tomas, a kada je bilo najvažnije konačno je proradio i Perkins. Američki plejmejker je postigao poslednjih pet poena za svoj tim (3+2) i serijom 5:0 obezbedio važan trijumf.

Tomas je bio najefikasniji sa 23 poena (11/14 za dva), uz 8 skokova, Ognjen Jaramaz je postigao 11, uz 4 asistencije, Perkins i Novica Veličković su upisali po 9, a Mika i Markus Pejdž po 8.

U poraženom timu Džordan Kroford je upisao 16 poena, Kevin Hervi 15, uz 12 skokova, a Redži Linč 10.

Meč uživo:

Partizan meč počinje u petorci: Jaramaz, Pejdž, Dangubić, Veličković i Mozli.

Linč je postigao prva četiri poena na utakmici – 0:4, a prvi koš za domaće upisao je Veličković 2:4. Usledile su trojke Kroforda na jednoj i Jaramaza na drugoj strani – 5:/ u 2. minutu.

Mnogo greše igrači tima iz Humske u uvodnim minutama utakmice. Lokosi u 4. minutu imaju 8 poena prednosti – 13:5.

Veličković odgorava serijom 5:0 i u 5. minutu rezultat je 13:10 za goste. Pogađa i Jaramaz, serija domaćih 7:0 za 12:13 u 6. minutu. Hervi trojkom zaustavlja nalet crno-belih – 16:12.

Tomas postiže prve poene ubrzo nakon što je ušao u igru za 16:18 u 8. minutu. Partizan igra sasvim dobro u odbrani, ali napad je i dalje slabija strana.

Vilijams-Gos postiže koš u dodatno bacanje – 21:16 za Lokose u 9. minutu. Tomas iz teške pozicije poentira za 20:21 u poslednjem minutu prve četvrtine.

Lokomotiva posle prve deonice vodi 24:22. Partizan je izgubio čak šest lopti.

Loše je Partizan počeo i drugu četvrtinu. Lokomotiva je posle koša i promašenog dodatnog bacanja uhvatila lopti i poentirala za 28:22 posle manje od minut igre. Tajm-aut za Filipovskog.

Serija gostiju 6:0 za 30:22 u 12. minutu.

Partizan je bez koša više od tri minuta. Lokomotiva prvi put dolazi do dvocifrene prednosti – 32:22 u 14. minutu.

Trojka Kamingsa za najvećih 35:24. Crno-beli imaju mnogo problema… Trojka Kroforda za 38:26 u 15. minutu. Bilo je i 40:26, a posle dužeg vremena Tomas je pogodio za Partizan – 40:28.

Vilijams-Gos u 17. minutu ‘flouterom’ donosi najvećih 44:28 svom timu. Tajm-aut za Partizan. Ponovo minut odmora bez efekta, Lokosi dolaze do 46:28.

Pejdž iz velike udaljenosti, iz neizrađene akcije, postiže trojku – 31:46 u 19. minutu. Još jedna torjka Pejdža i tajm-aut za goste kod rezultata 34:48.

Partizan je finiš poluvremena odigrao nešto bolje i na odmor se otišlo sa vođstvom Lokomotive 48:35. Pogledajte STATISTIKU.

Partizan je konačno dobro počeo četvrtinu i serijom 7:2 došao je na minus 8 – 42:50 i 23. minutu.

Lokosi su za četiri minuta treće deonice postigli samo dva poena. Partizam je na minus 6 posle koša Tomasa – 44:50 u 25. minutu. Greška Mike i laki poeni za goste – za 52:44.

Ruski tim je za šest i po minuta postigao četiri poena, rezuzltat je 46:52. Mogao je Partizan još više da se približi, ali u pojedinim trenucima bili su brzopleti.

Mika polaže loptu za 48:52 u 28. minutu. Kroford uz zvuk sirene prekida nalet Partizana – 48:54, ali odgovara Mika novim košem – 50:54.

Odlični Mika ponovo postiže koš, ukupno osmi u trećem periodu (3/3 za dva), uz šest skokova (četiri u napadu) – 52:56 u 29. minutu.

Pejdž je zbog rasekotine ispod oka morao da izađe iz igre da mu se ukaže medicinska pomoć. Ponovo crno-beli ne koriste šansu da se još više približe…

Crno-beli su imali poslednji napad u trećoj četvrtini, ali Perkins nije uspeo da poentira. Partizan je ovaj period dobio 17:8 i u poslednju četvrtinu se ulazi sa vođdstvom ruskog tima 56:52.

Tomas postiže koš za 54:58 u 31. minutu, a potom se spetljao u kontri i loptu nogom poslao u aut. Crno-beli nemaju ni sreće u nekim momentima…

Filipovski kod rezultata 60:54 za goste (33. minut) traži tajm-aut. Uzalud, Perkins pravi korake. Malo koševa, Lokosi su za tri i po minuta postigli četiri, a Partizan dva. I dalje je 60:54 u 34. minutu.

Lokomotiva je odbila nalet domaćeg tima i u 35. minutu vodi 63:55.

Tačno na pet minuta do kraja gosti vode 63:57. Partizan preko Jankovića poentira iz kontre – 59:63.

Tomas pogađa za 61:63 na nešto manje od četiri minuta pre kraja. Linč uzvraća – 61:65.

Pejdž pogađa jednom rukom – 63:65 u 38. minutu. Opet Hervi uzvraća – 63:67, do kraja je još minut i 57 sekundi.

Trojka Jaramaza – 66:67! Još minut i 41 sekund do kraja. Lokosi su izgubili loptu, napad za Partizan. Međutim, Perkins iz otvorene pozicije nije pogodio za dva poena. Do kraja je još 64 sekunde.

Hervi kažnjava i zakucava – 66:69, ali Perkins postiže trojku 32 sekunde pre kraja za izjednačenje 69:69. Prvi koš iz igre Amerikanca.

Linč je izgubio loptu, napad za Partizan. Faul nad Jaramazom, ali još nema slobodnih bacanja. Do kraja je još 17 sekundi, a Filipovski je tražio tajm-aut.

Perkins je pogodio četiri sekunde pre kraja, Kroford promašuje za tri. Partizan je pobedio 71:69.