Netsi su počišćeni! Lukin dabl-dabl za 3-2

Košarka 26. apr. 202209:11
Izvor: AP Photo/Tony Gutierrez via Guliver images

Dalas Meveriksi su poveli 3-2 u seriji četvrtfinala Zapada u NBA ligi protiv Jute Džez. Boston je prvi ušao u polufinale jer je počistio Bruklin Netse 4-0, a Toronto je produžio seriju protiv Filadelfije pa je sada 3-2.

Dalas je bio veoma ubedljiv protiv Jute i sada je na pobedu od plasmana u polufinale Zapada. Bilo je 102:77, a Juta je bila potpuno nemoćna u ovom meču u kom je odmah u prvom poluvremenu pokazala da nema šta da traži u Amerikan Erlajns Centru. Dali su Džezeri svega 36 poena za 24 minuta, a Luka Dončić je bio baš raspoložen.

U svojoj drugoj ovogodišnjoj plej of utakmici je dao 33 poena, imao je i 13 skokova, dok je Džejlen Branson ubacio 24. Boban Marjanović je na parketu bio jedan minut i nije se upisao u strelce. Kod Jute je Džordan Klarkson ubacio 20 poena, Rudi Gober 17, a Bojan Bogdanović svega dva uz šut iz igre 0/9.

Seltiksi su prvi polufinalisti konferencije jer su i četvrti meč dobili protiv Bruklina. U "Barklejs centru" je bilo 116:112, a opet je čvrsta odbrana bila presudna da Seltiksi dobiju. Oni su meč priveli kraju čak i bez Džejsona Tejtuma koji je dovio šestu ličnu i propustio je finiš.

Tejtum je imao 12 poena u trećoj četvrtini u kojoj je Boston vodio 15 razlike i od tada Bruklin nije uspeo da se oporavi. Kevin Durent, koji je u prva tri meča bio van ritma zbog odbrane Bostona, je konačno proradio. Imao je 39 poena, no to nije bilo dovoljno da povede Netse do pobede.

U poslednja tri minuta Netsi su imali šansu jer je Tejtum dobio šesti faul, a zatim je bilo 109:108. Ipak Braun je dao bitan koš, a Durent nije realizovao oba penala te tu Seltiksi mogli da zatvore meč.

Tejtum je imal 29 poena, Džejlen Braun 22, a Markus Smart 20. Kevin Durent je kod Bruklina ubacio 39, Set Kari je imao 23, a Kajri Irving 20. Goran Dragić je imao deset poena.

Toronto je preživeo u seriji sa Filadelfijlm je je slavio u petom meču 103:88. Reptorsi će tako probati da naprave nešto što još nikome nije pošlo za rukom u NBA istoriji. Da posle 0-3 preokrenu seriju.

Reptorse je kući vratio Paskal Sijakam koji je ubacio 23 poena, a imao je i deset skokova i sedam asistencija. Utakmkcu je sa povredom prsta igrao Džoel Embid. Imao je 20 poena, dok je Džejms Harden razočarao sa svega 15 poena i šutem iz igre 4/11.

Siksersi su inače u nervozu ušli već u drugoj četvrtini. Dozvolili su seriju 12-0, a prvi koš u drugoj deonici dali su tek na sedam minuta do kraja poluvremena. Tu su Reptorsi preuzeli kontrolu nad utakmicom u kojoj su sve vreme bili na 50% šuta iz igre, a takođe su dali 20 poena iz izgubljenih lopti protivnika.

Šesti meč je u Torontu, a ono što navijačima Siksersa prolazi kroz glavu je skor trenera Doka Riversa. On je jedini trener koji je ispustio vođstvo u plej ofu 3-1 tri puta. To mu se desilo sa Orlandom i dva puta sa Klipersima, dok je prošle sezone sa Filom izgubio drugu rundu plej ofa iako su Siksersi bili prvi tim Istoka.