NBA noć za goste, Lejkersi jedini sačuvali svoj parket

LeBron James
REUTERS / Kirby Lee-USA TODAY Sports

Pet mečeva odigrano je u noći između nedelje u ponedeljka u NBA ligi.

Košarkaši Bostona slavili su na gostovanju Hjustonu 107:97.

Hjuston je bolje počeo utakmicu, imao je osam poena prednosti nakon prve deonice, ali se ta razlika istopila u drugoj četvrtini, a pred početak četvrte četvrtine Seltiksi su bili na +17, dovoljno da sebi dozvole i blago opuštanje uz koje su ipak sačuvali pobedu.

Boston su predvodili Džejson Tejtum sa 31 poenom i devet skokova, Denis Šruder i Grant Vilijams sa po 18 i Al Hroford sa 17 poena i deset skokova.

U Hjustonu su najbolji bili Džejlen Grin ubacio je 30, a Kristijan Vud 20 poena.

Orlando je bio bolji od Niksa u Njujorku rezultatom 110:104 u meču u kome je do pobede došao u poslednjoj četvrtini.

U pobedničkom timu, sa 29 poena, 16 skokova i osam asistencija najbolji je bio Kol Entoni, Terens Ros dodao je 22 poena.

U ekipi Niksa, Džulijus Rendal ubacio je 30 poena uz 16 skokova, a Derik Rouz stao je na 23 poena.

U gostima je slavila i Filadelfija koja je bila bolja od Oklahome 115:103. Odlučujuću prednost gosti su u ovom meču stekli već u prvoj četvrtini i čuvali su je do kraja utakmice.

76erse su predvodili Set Kari sa 28 i Džoel Embid sa 22 poena.

U Oklahomi su bolji od ostalih bili Šai Džildžus-Aleksander sa 29 poena i osam asistencija i Džoš Gidi sa 19 poena, osam skokova i sedam asistencija. Aleksej Pokuševski je za nešto manje od sedam minuta ubacio četiri poena uz po jedan skok, asistenciju i blokadu.

Golden Stejt je, takođe kao gost, bio bolji od Sakramenta i pobedu je upisao rezultatom 119:107.

Ka pobedi su Voriorski zakoračili u trećoj četvrtini nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena, a otpor Kingsa konačno je slomljen u poslednjih 12 minuta.

U Golden Stejtu najbolji su bili Stef Kari sa 27 poena, deset asistencija i sedam skokova i Džordan Pul sa 22 poena. Nemanja Bjelica proveo je na parketu nešto manje od dest minuta, postigao je dva poena uz tri skoka i jednu asistenciju.

U Sakramentu su se istakli Harison Barns sa 24 poena i sedam skokova i Davion Mičel sa 22 poena.

Jedini domaćin koji je sinoć upisao pobedu na svom terenu bili su Los Anđeles Lejkersi koji su bili bolji od Memfisa 121:118.

Pripalo je prvo poluvreme Lejkersima, ali je Memfis u trećoj četvrtini preokrenuo rezultat. Ipak, gosti nisu izdržali do kraja.

Lejkerse su do pobede vodili Karmelo Entoni sa 28 poena, Entoni Dejvis sa 22 poena i osam skokova te lebron Džejms sa 19 poena i po šest skokova i asistencija.

U Memfisu, Dža Morant je brojao do 40 poena i deset asistencija, Dezmond Bejn dao je 17 poena, a Stiven Adams 14 uz 16 skokova.