Najbolji je i to je to: Neponovljivi Jokić srušio i Kliperse

Košarka 02. maj 202108:06 0 komentara
Nikola Jokić
REUTERS / Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Srpski centar Nikola Jokić nastavlja da iz večeri u veče dokazuje da je najbolji igrač tekuće regularne NBA sezone – njegovi Denver Nagetsi su u noći između subote i nedelje po srednjoevropskom vremenu rezultatom 110:104 kao gosti bili bolji od Los Anđeles Klipersa i stigli do pete pobede u nizu, a devete u deset utakmica otkad im se povredio plejmejker Džamal Marej.

Što je još bitnije – Nagetsi posle ovog trijumfa imaju skor 43-21, koji im je dovoljan za treće mesto tabele Zapadne konferencije iza Jute (46-18) i Finiksa (45-18), a ispred Klipersa (43-22).

Jokić je u ovom trijumfu ponovo bio najbolji igrač na parketu – za 33 minuta na parketu imao je 30 poena (9/17 iz igre, 10/10 slobodna bacanja), 14 skokova, 7 asistencija, 1 blokadu i nijednu izgubljenu loptu.

U redovima Denvera istakli su se još Majkl Porter Junior sa 25 poena (10/16 iz igre), 7 skokova i 5 asistencija i Pi-Džej Dozir, koji je ubacio 16 poena (7/15 iz igre). Po 10 poena dodali su Pol Milsap i Fakundo Kampaco.

U poraženom timu najefikasniji bio je Pol Džordž, koji je imao 21 poen, ali i loše šutersko veče 5-21 iz igre. Kavaj Lenard je upisao 16 poena (7/12) uz 5 skokova i 6 asistencija, dok je Ražon Rondo duel završio sa 18 poena. Centar Demarkus Kazins imao je 16 poena, Redži Džekson 15, a hrvatski internacionalac Ivica Zubac zabeležio je 6 poena i 7 skokova za 24 minuta na parketu.

Klipersi su bili bolji tim u prvoj četvrtini i mali prednost 18-17, ali je do poluvremena Denver uspeo da dođe do egala. Od druge četvrtine Nagetsi su uglavnom imali prednost, a kada je Dozir na više od tri minuta do kraja pogodio dvojku za 101:91, meč je praktično bio gotov.

Denver nastavlja da se bori za što bilju poziciju pred plej-of, a naredni meč će igrati protiv Los Anđeles Lejkersa. Klipersima je ovo bio treći poraz u nizu, a kraj loše serije pokušaće da zabeleže protiv Toronta, koji će im gostovati u Kaliforniji.