Najava novog debakla? Poraz SAD na Igrama posle 25 mečeva!

Košarka 25. jul. 202117:011 komentar
Izvor: Mike Ehrmann/Getty Images

Porazom od Francuske, košarkaši Sjedinjenih Američkih Država prekinuli su niz od 25 uzastopnih pobeda na Olimpijskim igrama i izgubili prvi meč posle 17 godina.

Amerikanci su poslednji put napustili teren pognutih glava na Igrama u Atini 2004. Tada ih je dobila Argentina, kasniji šampion, u polufinalnom meču sa 89:81.

Počevši od pobede nad Litvanijom u meču za bronzu na istom turniru, Drim tim je nizao samo pobede na OI.

U Pekingu, Londonu i Rio de Žaneiru osvajao je zlatne medalje uz stoprocentan učinak, da bi ta serija bila prekinuta na startu ovogodišnjeg takmičenja u Tokiju.

Francuska je slavila nad SAD sa 83:76 i pokazala da tim Grega Popoviča ima brojne slabosti.

Podsetimo, SAD su doživele debakl na prošlom Svetskom prvenstvu u Kini, gde su osvojile tek sedmo mesto. Da li je poraz od Francuza najava sličnog ishoda i na Igrama?