Nagetsi pravili gluposti u Vašingtonu, rekord Bertansa

Košarka 18. feb 202108:33 0 komentara
Davis Bertans, Rasel Vestbruk
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Denver Nagetsi su zabeležili još jedan poraz, ovoga puta od jedne od najlošijih ekipa lige Vašington Vizardsa 130:128. Denver je izgubio meč koji je odlično počeo, a ekipa Majkla Melouna je pravila niz grešaka i u odbrani i u napadu koje su dozvolile Vizardsima da se vrate posle 20 poena zaostatka.

Denver je počeo ovaj meč veoma dobro. Nikola Jokić je od 41 poena Nagetsa u prvih 12 minuta ubacio 15 poena i niko od Vizardsa nije uspeo da ga zaustavi. Ipak kada je otišao na klupu, Vizardsi su počeli da tope prednost rivala. Preokret je najavio svojim trojkama Davis Bertans, a uz to su Vizardsi bili mnogo agresivniji u odbrani, naterali su Nagetse na izgubljene lopte, loše napade, a na sve to su igrači Majkla Melouna pravili veliki broj gluposti.

Čak je i povratak Jokića na parket ostao nezapažen jer su Aleks Len i Bruk Lopez odigrali odličnu odbranu na njemu.  Tako je Vašington uspeo da povede do poluvremena iako je bio u deficitu od 20 razlike.

U trećoj četvrtini je Denver zaigrao nešto bolje, ali je opet izostala borba i pametnija igra pa je Vašington u većem delu poslednje četvrtine održavao prednost. Ipak u samoj završnici konačno je proradio Džamal Marej koji je pogodio nekoliko trojki, a ključna je bila ona na 30 seknudi do kraja kojom je Denver izjednačio 125:125. Marej je ubacio 19 poena u poslednjoj deonici, dok je njegov tim imao seriju 17:4.

Tada je Davis Bertans bio fauliran pri šutu za tri poena pa je doneo svom timu vođstvo 128:125. Iako je Vašington mogao u preostalih osam sekundi da faulira, dozvoljeno je Džamalu Mareju da ispali daleku trojku i on je pogodio za novo izjednačenje. Dve sekunde su ostale Vizardsima, a faul nad Bredlijem Bilom je na desetinku do kraja napravio Grin. Bil je iskoristio oba penala i doneo trijumf Vašingtonu. Vizardsima je ovo prvi put za vezuju tri trijumfa još od decembra 2018. godine.

Davis Bertans je ubacio čak 35 poena u ovoj utakmici što mu je rekord karijere, a sa devet pogođenih trojki je oborio i rekord franšize. Bredli Bil je imao 25 poena, a Rasel Vestbruk 12 poena, 12 asistencija i 13 skokova uz šut iz igre 5/15. Džamal Marej i Nikola Jokić su bili najbolji kod Denvera sa 35 odnosno 33 poena. Jokić je imao devet asistencija i sedam skokova.