Micić trojkom odveo Efes u borbu za odbranu krune!

Košarka 19. maj 202219:54 > 19:58 3 komentara
Vasilije Micić
REUTERS/Marko Djurica

Košarkaši Anadolu Efesa prvi su finalisti F4 Evrolige u Beogradu, pošto su trojkom Vasilija Micića u poslednjoj sekundi pobedili Olimpijakos 77:74.

Prve dve četvrtine bile su gotovo identične. Bolji početak Olimpijakosa, u oba perioda otišli su na +7. A onda kreće serija Efesa za preokret. Ali finiš u obe četvrtine bio je bolji za Pirejce, koji su obe četvrtine završavali vođstvom.

Ipak, treća četvrtina po svemu je bila drugačija. Efes je zategao odbranu, proradio je šut za tri poena. Dve trojke je pogodio Ilajdža Brajant, a Vasa Micić drugom trojkom na meu odveo je turski tim do +11 – 62:51. Međutim, Olimpijakos je uspeo da odbije taj nalet i serijom 12-4 uspeo da smanji na tri poena razlike pred odlučujućih 10 minuta.

Na tom talasu Olimpijakos se potpuno primakao u četvrtoj četvrtini. Prvo na -1 70:69. Potom je Efes pred poslednji minut poveo 74:70, ali je Olimpijakos uspeo da postigne četiri vezana poena i dođe do izjednačenja 19.5 sekundi do kraja. Poslednji napad imao je Efes, a Olimpijakos je rešio da brani. Velika greška, jer je lopta došla do Vasilija Micića koji ju je držao do samog kraja, kreirao poziciju i pogodio trojku u poslednjoj sekundi za pobedu 77:74.

Kod pobednika Šejn Larkin je bio najzapaženiji sa 21 poenom i sedam asistencija. Ilajdža Brajant je postigao 16 poena, a Micić 15 uz devet asistencija i šest skokova. Na drugoj strani Mekisik je meč završio sa 12, a Dorsi sa 11 poena.

Utakmice F4 Evrolige možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)