Micić najbolji u pobedi Efesa, prvak Evrope hvata ritam pred plej-of

Košarka 24. feb 202220:42 0 komentara
Vasilije Micić
2021 Euroleague Basketball

U prvom meču 27. kola Evrolige koji se igrao u četvrtak košarkaši Anadolu Efesa na domaćem terenu u Istanbulu porazili su Makabi iz Tel Aviva ubedljivim rezultatom 109:77 i tako stigli do treće pobede u poslednja četiri evroligaška susreta. Najbolji u ekipi Ergina Atamana bio je srpski reprezentativac Vasilije Micić.

Efes, aktuelni prvak Evrope, nastavlja borbu za mesto koje vodi u doigravanje posle veoma lošeg starta sezone, a sada su na skoru 13-12. Makabi je sve dalje od plej-ofa i trenutno je ekipa Avija Evena na bilansu 11-13.

Domaćin je od samog starta utakmice uspostavio dominaciju i ni u jednom trenutku nije u pitanje dolazila pobeda turskog predstavnika.

Najbolji u Efesu bio je MVP EL Vasilije Micić – Kraljevčanin je za 27 minuta na parketu imao 20 poena (7/9 iz igre, 2/2 penali), 10 asistencija i nijednu izgubljenu loptu! Pratili su ga Adrijan Moerman sa 17 poena, 16 je ubacio Šejn Larkin, a Rodrig Boboa imao je 13. Srpski centar Filip Petrušev igrao je nešto manje od četiri minuta i postigao je 2 poena i imao 2 skoka.

U poraženom timu Skoti Vilbekin imao je 17 poena, baš kao i hrvatski centar Ante Žižić, koji je dodao i 8 skokova.

U narednom kolu Efes će u gradskom derbiju dočekati idućeg četvrtka, dok će Makabi dva dana ranije igrati u Tel Avivu protiv Baskonije.

Sve utakmice Evrolige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.