Micić će sa Efesom braniti titulu na F4 u Beogradu

Košarka 28. apr 202221:30 0 komentara
Vasilije Micić
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa braniće titulu na predstojećem završnom turniru Evrolige u Beogradu od 19. do 21. maja.

Ekipa iz Istanbula je u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije pred svojim navijačima pobedila Olimpiju iz Milana 75:70 i ukupnim rezultatom 3-1 treći put uzastopno obezbedila plasman na Fajnal-for.

Efes će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Monako – Olimpijakos (1-2).

Aktuelni šampion Evrope furiozno je počeo meč u „Sinan Erdem“ dvorani i brzo je došao do 12 poena prednosti – 16:4, međutim, kako je vreme prolazilo ekipa Etorea Mesine bila je sve sigurnija iako je praktično bila bez učinka sjajnog strelca Ševona Šildsa.

Milanezi su lako istopili minus, a trojkom raspoloženog Đišija Datomea na nešto manje od tri minuta pre odlaska na odmor poveli su 35:34. Olimpija je posle 20 minuta imala pola koša prednosti – 43:42.

U drugom poluvremenu viđeno je nekoliko serija na obe strane. Efes je u finišu trećeg perioda ponovo došao do dvocifrenog plusa – 62:52, gosti su se vratili vezanim trojkama Šildsa i Serhija Rodrigesa, a nakon što su Datome i ponovo Šilds trojkama kompletirali seriju 12:0 na semaforu je pisalo 64:62 u 32. minutu.

Mesinina ekipa je održavala između dva i četiri poena prednosti, ali od rezultata 68:64 više od pet minuta nisu postigli koš što su domaći iskoristili i serijom 7:0 preokrenuli na 71:68.

Olimpija je imala napad za izjednačenje, ali Datome i Šilds nisu bili precizni u šutu van linije 6.75 metara, a na drugoj strani Šejn Larkin je na 11 sekundi pre kraja pogodio oba penala za nedostižnih 73:68. Tačku na plasman turskog tima na završni turnir stavio je Vasa Micić sa penala za konačnih 75:70.

Nemac Tibor Plajs predvodio je Efes sa 25 poena i 6 skokova, odlični Micić je imao 20 poena (5/6 za dva, 2/7 za tri, 4/5 slobodna bacanja) uz 5 skokova i 4 asistencije za 33 minuta, dok je Larkin upisao 8 poena, 5 skokova i 7 asistencija.

Kod gostiju su se istakli Datome sa 21 poenom (3/10 za tri) i Kajl Hajns sa 10 poena, 12 skokova i 2 asistencije.

Madridski Real je već obezbedio plasman na završni turnir i čeka boljeg iz duela Barselona – Bajern. Katalonci vode 2-1 i u petak u Minhenu će imati priliku da završe seriju.