Marej je heroj Denvera, Jokić 34 poena protiv Bulsa

Košarka 20. mar 202109:57 0 komentara
Jamaal Murray
Mike Dinovo-USA TODAY Sports

Denver Nagetsi su dobili Čikago Bulse u noći između petka i subote 131:127 i to posle produžetka, a ključan igrač u ovoj pobedi ekipe iz Kolorada je bio Džamal Marej koji je, kao i Nikola Jokić, ubacio 34 poena. Pobede su ostvarili i Portland protiv Dalasa, Golden Stejt protiv Memfisa, Finiks protiv Minesote, kao i Detroit protiv Hjustona.

Nagetsi su gubili tokom većeg dela meča protiv Bulsa, da bi u poslednju četvrtinu ušli sa osam poena deficita. Bilo je i 14 razlike za Bulse na osam minuta do kraa, ali je zatim Denver napravio seriju 8-0 da bi se potom vratio u potpunosti u utakmicu i čak došao do preokreta. Bilo je neizvesno u samoj završnici u kojoj je Zek Lavin doneo Bulsima prednost 116:113 na 16 sekundi do kraja. U poslednjem napadu Nagetsa Bulsi nisu faulirali i Marej je pogodio za tri na asistenciju Jokića i odveo meč u produžetak.

U njemu je Denver igrao bolje, ali je opet Čikago bio blizu da opet napravi problem Nagetsima u poslednjem minutu. Bilo je 129:127 za Nagetse kada je u poslednjem napadu meč rešio Džamal Marej.

Uz 34 poena Kanađanin je imao i šut za tri 6/7, dok je Nikola Jokić imao 15 skokova i devet asistencija. Majkl Porter je ubacio 19 poena u osmoj pobedi Denvera u psolednjih devet mečeva. Zek Lavin je ubacio 32 poena kod Čikaga.

Dalas je poražen od Portlanda u gostima 125:119, a Si Džej Mekolum i Demijan Lilard su sa 63 poena ukupno bili neprelazna prepreka za Mevse. Razlika je bila u tome što Luka Dončić sa svojih 38 poena nije imao saigrača koji bi ga pratio jer je Kristaps Porzingis ostao na tek 11 poena, a koš iz igre je dao tek u trećoj četvrtini.

Vodili su inače Meveriksi i osam razlike u četvrtoj četvrtini, da bi se Portland na četiri i po minuta do kraja vratio na jedan poen minusa. Stali su Mevsi tada u potpunosti, pa su u seriji Blejzersa poentirali Entoni, Lilard i Mekolum za 118:112 na 1:17 do kraja. Lilard je meč završio sa 31 poenom, Mekolum sa 32 uz šut za tri 7/13. Uz Dončića je kod Dalasa Tim Hardavej imao 25 poena.

Finiks je dobio Minesotu 113:101. Timbervulvsi su u trećoj četvrtini držali priključak da bi stali u četvrtoj u kojoj su Sansi na vreme obezbedili trijumf i konstantno su kontrolisali rezultat. Kris Pol je za Sunca ubacio 20 poena, dok je Karl Entoni Tauns spakovao 24.

Voriorsi su bez većih problema dobili Grizlise 116:103. Ceo meč je tim Golden Stejta vodio ubedljivo i da nije bilo opuštanja u poslednjoj četvrtini razlika je mogla da bude i veća. Endru Vigins je ubacio čak 40 poena u ovom trijumfu nekadašnjih šampiona koji su igrali bez povređenog Stefa Karija. Alen Smailagić je bio dva minuta na parketu i nije stigao da poentira. Dža Morant i Grejson Alen su imali po 14 poena kod Memfisa.

Hjuston je produžio svoj najduži niz poraza u istoriji franšize jer je izgubio od Detroita 113:100. To je 19. uzastopni poraz Roketsa. Bili su Roketsi u prilici da možda i naprave nešto u ovoj utakmici ali su Pistonsi dodali gas u poslednjoj četvrtini i to serijom 14:2. Frenk Džekson je imao 23 poena za Detroit, dok je Džon Vol ubacio 21 za Hjuston.