Majami rešio meč u Bostonu u prvoj četvrtini i vratio brejk

Košarka 22. maj 202208:26 0 komentara
Douglas P. DeFelice/Getty Images

U noći između subote i nedelje odigrana je treća utakmica finalne serije plej-ofa istočne konferencije NBA, a košarkaši Majamija su pobedom protiv Bostona poveli u seriji 2:1. Majami je slavio rezultatom 109:103.

Izuzetno loše je Boston počeo meč. Domaćin je za prvih 12 minuta ubacio samo 18 poena, a odgovor Majamija bio je izuzetno ubedljiv – 39 poena.

Seltiksi su do odlaska na poluvreme nadoknadili svega šest poena zaostatka, a Majami je nakon toga čuvao sigurnih +15 pred poslednju četvrtinu.

Kako je poslednja deonica odmicala prednost Majamija se konstantno topila, ali gosti nisu dozvolili da prokockaju ono što su uradili još na početku utakmice i stigli su do pobede koja ih dovodi na pola puta od NBA finala.

Ono što je, između ostalog, Majamiju donelo ovaj brejk je odlična odbrana i čak 19 ukradenih lopti tokom meča.

Adebajo je predvodio Majami sa 31 poenom, deset skokova i šest asistencija, uz šut iz igre 15 od 22. Taker je dodao 17 poena i sedam uhvaćenih lopti, Strus je stao na 16, a Lauri je ubacio 11 poena uz šest dodavanja.

U Bostonu je prednjačio Braun sa 40 poena i devet skokova. Horford je pratio sa 20 poena i 14 skokova, Smart sa 16 poena i sedam asistencija, a Tejtum i Vilijams su ubacili po deset poena.

Četvrti meč iz serije igra se u noći između ponedeljka i utorka, a domaćin je ponovo Boston.