Lučić obezbedio majstoricu Bajernu

Košarka 30. apr 202123:07 0 komentara
Vladimir Lučić, Bajern
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Bajerna u četvrtom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige pobedili su Olimpiju iz Milana 85:82 i izjednačili rezultat u seriji na 2:2.

Junak trijumfa nemačkog tima bio je Vladimir Lučić, a odlučujuća peta utakmica na programu je 4. maja u Milanu. U istoriji elitnog klupskog takmičenja Evrope nijedna ekipa nije preokrenula nakon što je gubila 2-0, a videćemo da li će to uspeti Bajernu ili Real Madridu u duelu sa Anadolu Efesom.

Olimpija je u većem delu meča bila bolji rival, krajem prvoog poluvremena prvi put je obezbedila dvocifrenu prednost (48:37), a trećem periodu bilo je i maksimalnih +13.

Ipak, nemačka ekipa predvođena Andreom Trinkijerijem nije se predavala i u poslednjoj deonice je zahvaljujući odličnoj odbrani uspela da uhvati priključak i vrati se u meč. Probudio se Lučić, kao i Paul Cipser koji je spektakularno zakucao preko Kajla Hajnsa, a u neizvesnoj završnici tas na vagi koji je predusio u korist Bajerna po ko zna koji put ove sezone bio je srpski reprezentativac.

Sjajni Lučić je 23 sekunde pre kraja sjajno zakucao na asistenciju Cipsera, a nakon što je ubacio i dodatno slobodno bacanje Bavarci su posle mnogo vremena poveli 83:82.

U sledećem napadu sudije su preinačile odluku posle gledanja snimka i devet sekundi pre kraja Ševonu Šildsu dosudili faul u napadu.

Trener gostiju Etore Mesina je zatražio tajm-aut, a gosti su faulirali Lučića, koji je bio nepogrešiv sa linije penala za 85:82. Milanezi su imali poslednji napad, ali Luiđi Datome i Malkolm Dilejni nisu pogodili za tri poena.

Vejn Boldvin bio je najefikasniji u domaćem timu sa 18 poena, Cipser je dodao 16, Lučić (3/4 za dva, 1/4 za tri, 3/3 slobodna bacanja, 3sk, 2 ukradene lopte za 32 minuta) i Džadžuan Džonson po 12, a Di Džej Sili 11.

U timu iz Milana Dilejni je upisao 29 poena, Šilds 17, uz 7 skokova i 5 asistencija, a Kevin Panter i Zek Ledej po 10. Vladimir Micov je za 6 minuta nije upisao u strelce (0/1 za tri).