Konačno pobeda Efesa, Lučić vodio Bajern do prvenca

Košarka 21. okt 202121:26 0 komentara
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa konačno su ostvarili prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige.

Aktuelni šampion Evrope je u petom kolu u Istanbului savladao Uniks iz Kazanja rezultatom 71:68, a odličan debi u dresu turskog tima imao je Ilajdža Brajant. Srpski reprezentativac Vasilije Micić nije bio u ekipi.

Ekipa Velimira Perasovića je tri četvrtine bila bolji rival, u finišu druge četvrtine imala je maksimalnih osam poena prednosti, ali je Efes u poslednjoj deonici nadoknadio sve propuste.

Razigrao se Adrian Moerman, koji je postigao dve troje za 67:60 na nešto više od dva minuta pre kraja i praktično prelomio meč.

Francuski reprezentativac meč je završio sa 10 poena, a efikasniji od njega bili su debitant Brajant sa 14 i Rodrigo Bobua. Filip Petrušev je za tri minuta upisao dva poena (1/3 za dva).

U četvrtom porazu Uniksa Lorenco Braun i Ajzea Kenan su zabeležili po 16 poena, a Mario Hezonja 13.

Efes u sledećem kolu gostuje Panatinaikosu, a Uniks u Kazanju igra sa Baskonijim.

Bajern je u Kaunasu savladao Žalgiris 75:73 i tek u petom kolu upisao prvi trijumf. Litvanski velikan je u drugoj četvrtini imao ogromnih 17 poena prednosti, na odmor je otišao sa plus 12 (39:27), ali Bavarci se nisu predavali.

Ekipa Andree Trinkijerija je u finišu trećeg perioda izjednačila (52:52), a odlučujući deo meča odigrala je nešto sigurnije od Žalgirisa.

Srpski reprezentativac Vladimir Lučić se posle pauze vratio u tim i na četiri sekunde pre kraja pogodio je jedno od dva penala za konačnih 75:73.

Lučić je bio najefikasniji u gostujućem timu sa 17 poena (3/6 za, dva, 1/5 za tri, 8/9 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 3 ukradene lopte za 17 minuta, Dešon Tomas je upisao 15, Darun Hiliard 14, a Ognjen Jaramaz 2 (1/1 za dva, 0/1 za tri) uz asistenciju za pet minuta.

U timu Jureta Zdovca istakli su se Lukas Lekavičijus sa 17, Džoš Nebo sa 12 i Mantas Kalnietis i Nils Gifaj sa po 11 poena.

Bajern u sledećem kolu dočekuje Olimpiju iz Milana, a Žalgiris ide u Tel Aviv.