Klipersi zaustavili Bukera i smanjili na 2-1, Zubac 15+16

Košarka 25. jun 202109:46 0 komentara
Devin Booker
Photo by Sean M. Haffey/Getty Images

Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su kod kuće Finiks Sanse 106:92 i tako su smanjili na 2-1 u pobedama u finalu plej-ofa zapadne konferencije NBA lige.

Posle rezultatski tesnog prvog poluvremena, i naročito loše druge četvrtine, Klipersi su se odlepili serijom 21-3 u trećem periodu. Men je, osim defanzivno, proradio i napadački, šuteve je pogodio i Džordž, a odbrana je bila odlična – i ta tri poena koji su Sansi dali u stvari su bili težak šut Pola posle smušenog napada.

Međutim, tada Džordž kreće da vezuje promašaje i gubi lopte, a Sansi se nakratko vraćaju u igru, da bi onda Džordž u poslednjoj sekundi treće četvrtine pogodio za 80:69.

Potom je Kenard dao trojku uz faul na startu poslednjeg perioda, ali Sansi su imali snage za još jedan nalet – posle polaganja Bukera stigli su na -6 (89:83). Imali su posle i napad, međutim, Beverli krade (još jednu) loptu Bukeru, Džekson polaže u kontri, a zatim daje još jednu trojku za 94:83. Sansi nisu više prišli na jednocifren zaostatak.

Najefikasniji kod Klipersa bio je Pol Džordž sa 27 poena, mada uz šut iz igre 9-26. Imao je i 15 skokova, 8 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti. Redži Džekson upisao je 23 poena (9-17 iz igre) i 3 asistencije, dok je Ivica Zubac ostvario dabl-dabl sa 15 poena (3-8 iz igre, 9-10 penali) i 16 skokova, uz 2 rampe. Terens Men imao je 12 poena (6-8 iz igre) i 5 skokova, a Kenard je dodao 9.

Drugu utakmicu u nizu, Klipersi su zaustavili Devina Bukera, tačnije, to su učinili Beverli i Men. Igrao je Buker sa zaštitnom maskom na polomljenom nosu, a imao je 15 poena, uz šut iz igre 5-21, i po 5 skokova i asistencija.

Kameron Pejn, jedan od heroja druge utakmice, na terenu je proveo samo četiri minuta zbog povrede skočnog zgloba, a Kris Pol vratio se posle izlaska iz kovid protokola i zabeležio je 15 poena (5-19 iz igre), 2 skoka i 12 asistencija. Diandre Ejton imao je 18 poena (9-13 iz igre) i 8 skokova, a Mikal Bridžes dodao je 13 poena. Za 12 minuta u igri, Dario Šarić dao je 2 poena (1-2 iz igre), uz 7 skokova.

Četvrta utakmica igra se takođe u Los Anđelesu, u subotu na nedelju od 3.00 po srednjoevropskom vremenu.