Još pobeda do F4 u Beogradu: Real deklasirao Makabi

Košarka 22. apr 202222:36 > 23. apr 2022 00:27 0 komentara
Adam Hanga
Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Real Madrida na korak su do plasmana na završni turnir Evrolige u Beogradu. Kraljevski klub je i u drugoj utakmici četvrtfinala plej-ofa na svom terenu pobedio Makabi 95:66 i u Tel Aviv odlazi sa vođstvom 2-0 u seriji.

Očekivalo se da „Ponos Izraela“ pruži jači otpor ekipi Pabla Lasa nego u prvom meču (84:74), međutim, već posle prve četvrtine, u kojoj je Real postigao 35 poena, bilo je jasno da je gostima potrebno čudo kako bi slavili u prestonici Španije.

Madriđani su na poluvremenu imali ogromnih 19 poena prednosti (56:37), a koliko su gosti iz Tel Aviva bili u podređenom položaju potvrđuje i podatak da u nastavku utakmice nijednom nisu uspeli da dođu na manje od minus 20.

Ljulj je bio najefikasniji sa 17 poena, ali statistički gledano prva figura meča bio je Vensan Poarje sa 16 poena, 10 skokova i 2 asistencije. Isti broj poena imao je i Geršon Jabusele. U poraženoj ekipi Kenan Evans je zabeležio 9, a Skoti Vilbekin, Derik Vilijams i Ante Žižić po 8 poena.

Treći meč na programu je 26. aprila, a Real će dva dana ranije odigrati duel ACB lige protiv Betisa u Sevilji.

Monako je ranije danas deklasirao Olimpijakos u Pireju i izjednačio u seriji na 1-1, a identičan rezultat je i u duelima Olimpija Milano – Anadolu Efes i Barselona – Bajern.

Završnicu Evrolige gledajte na kanalima Sport Kluba.