Jokićevih 50 nedovoljno za pobedu

Košarka 07. feb 202102:10 1 komentar
Nikola Jokič
Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Nikola Jokić je ponovo briljirao, ali ni njegovih rekordnih 50 poena u dosadašnjoj NBA karijeri nije bilo dovoljno da Denver Nagetsi savladaju Sakramento. Kingsi su slavili 119:114 i treći put ove sezone pobedili tim iz Kolorada.

Prvo poluvreme je bilo izjednačeno. Timovi su se smenjivali u vođstvu. Domaćine je nosio Barns, dok je na drugoj strani po običaju sve konce vukao Jokić. Nikola je u prvih 24 minuta postigao 13 poena i imao šest asistencija.

Meč je na stranu Sakramenta počeo da se lomi krajem treće četvrtine. Barnsu su se pridružili Foks, Hamiliburton i Holms. U poslednjih 12 minuta ušli su sa šest poena viška. Na startu četvrtog dela sa brzih pet poena otišli su na plus 11.

Trener Denvera Majk Meloun je morao da vrati u igru Jokića, koji je bio jedini raspoložen među Nagetsima, koji na ovom meču nisu imali na raspolaganju Mareja, Herisa i Dozira. Nikola je igrao simulatnku u poslednjih 10 minuta, pogađao iz svih pozicija.

Na njegovu žalost odbrana Denvera nije mogla ništa da odbrani. Foks i Haliburton su pogodili tri važne trojke i nije bilo više povratka za Nagetse. Jokić je trojkom na devet sekundi do kraja smanjio na četiri razlike, ali nije bilo vremena za preokret.

Pored 50 poena, srpski as je bio na granici tripl dabla jer je imao i 12 asistenija i osam skokova. Momak iz Sombora je upisao i tri blokade i jednu ukradenu loptu. Njegov dosadašnji rekord u poenima bio je 47, koje je postigao u prošloj sezoni protiv Atlante, a izjednačio ga pre nekoliko dana protiv Jute. Nastavio je niz od 22 dabl-dabl učinka od početka sezone.

U pobedničkom timu Barns je ubacio 28, Foks 24, Haliburton i Holms po 21 poen. Nemanja Bjelica ni na ovom meču nije bio u sastavu Kingsa.

Denver sada ima skor 12:10 i na deobi je od petog do sedmog mesta sa Golden Stejtom i San Antoniom, dok je Sakramento 11. sa polovičnim učinkom od 11 pobeda i poraza.