Jokić se igrao: Novo MVP izdanje Srbina u rušenju Sparsa

Izvor: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su San Antonio Sparse u Teksasu sa 127:112, uz još jednu MVP partiju srpskog centra Nikole Jokića.

Džoker je servirao osvetu domaćinu za poraz od pre dva dana na istom mestu i drugi duel protiv Mamuza završio sa 35 poena (15/24 iz igre, 4/6 za tri), 17 skokova i 8 asistencija za 34 minuta na parketu.

Veliku pomoć imao je u Markusu Hauardu (21 poen) i Monteu Morisu (19 poena, 4 asistencije).

Kod Sparsa, Luni Voker je upisao 16, Devin Vasel 15 i 5 skokova, a Brin Forbd i Keldon Džonson po 14 poena.

Na krilima sjajnog Jokića i veoma raspoloženi u šutu spolja (meč okončali rekordom sezone od 20 trojki), Nagetsi su odigrali fantastično drugu četvrtinu, koju su dobili sa 44:27. Do poluvremena su postigli nestvarna 72 poena i stekli +16.

Izuzetno dobra predstava bila je i posle povratka sa velikog odmora. Treći period pripao je gostima sa 31:18 za beg na nedostižnih +29 (103:74) i rešavanje pitanja pobednika.

Denver je na polovičnom skoru 13-13 i zauzima sedmo mesto zapada. San Antonio je 12. sa 9-16.